banner2

Erdoğan rest çekti! Devlet Bahçeli biletini kesti: AB bizim için bitmiştir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AB restinden sonra bir flaş açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi. MHP MYK toplantısında açıklamalarda bulunan Bahçeli, "AB'nin Türkiye'yi üye olarak kabul etme niyeti tutarlı bir bakışı yoktur hiç de olmamıştır. Türkiye bir yol ayrımına riayet ederek bir karar vermenin eşiğine gelmiştir. Gerçekten vakit Türkiye vaktidir. Vakit Brüksel macerasına son vermek vaktidir." ifadelerini kullandı.

Gündem 19.09.2023, 16:06 19.09.2023, 16:47
Abone ol
Erdoğan rest çekti! Devlet Bahçeli biletini kesti: AB bizim için bitmiştir!

Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi üye olarak kabul etme niyetinin olmadığını belirten Bahçeli'den dikkat çeken bir çıkış da geldi. Bahçeli, "Türkiye-Avrupa Birliği arasında karşılıklı güvenin yeniden baştan inşası için düzenlenen Varna Zirvesi'nden de sonuç alınamamıştır." dedi.

"AB BİZİM İÇİN BİTMİŞTİR"

"AB'nin Türkiye'yi üye olarak kabul etme niyeti tutarlı bir bakışı yoktur hiç de olmamıştır." diyen Bahçeli, "Türkiye bir yol ayrımına riayet ederek bir karar vermenin eşiğine gelmiştir. Gerçekten vakit Türkiye vaktidir. Vakit Brüksel macerasına son vermek vaktidir. AB madem bizi istemiyor o halde biz de onların dünden istemediğini üyelik serüvenini bir an evvel noktalanması hususunda parti görüşümüzü milletimizle paylaşıyoruz. Müzakere defteri açılmamak üzere mutlaka kapatılmalı. Bizim için AB bitmiştir. AB ile doğmadık AB ile de ölmeyiz. 60 yıl kaybettik bir 60 yıl daha kaybedemeyiz. NATO'ya da mahkum olmadığımız herkesçe bilinmelidir." ifadelerini kullandı.

AVRUPA PARLAMENTOSU'NUN TÜRKİYE RAPORUNA ELEŞTİRİ

Bahçeli ayrıca, "Brüksel oradaysa Ankara buradadır. Katılım sürecine artık kim katılıyorsa katılsın hepsi onların olsun. Katılımlarını da müzakerelerini de bastırsınlar başlarına kıstırsınlar biz Türkiye Cumhuriyeti'yiz. Türkiye'ye tam üyelik yerine stratejik ortaklık önerisi getirilmiştir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!