Yandex Metrica

Sitede Ara

Erdoğan-Özel görüşmesinde yeni detaylar: İşte takdim edilen hediyeler

Erdoğan-Özel görüşmesinde yeni detaylar: İşte takdim edilen hediyeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özel'in görüşmesinde liderler hediyeler takdim etti. Erdoğan, Özel'e zeytinyağı ve çifte kavrulmuş lokum hediye ederken Özel ise Erdoğan’a, Paşabahçe koleksiyonundan 'Payidar Gondol' isimli parçayı hediye etti.  

Gündem

11.06.2024, 21:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e iade-i ziyaretine dair yeni detaylar ortaya çıktı. Erdoğan ile Özel'in birbirine hediyeler verdiği belirtildi. 

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Türk siyasetinde başlayan normalleşme dönemi meyvelerini veriyor. 2 Mayıs'ta AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etti. Siyasette normalleşme sürecinin başlangıcı olarak görülen ziyaretin ardından Erdoğan, Özel'e iade-i ziyarette bulundu.

CHP lideri Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı parti genel merkez girişindeki merdivenlerde karşıladı. Erdoğan'a AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Özel'e ise CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan eşlik etti. Erdoğan ve Özel, genel merkez önünde tokalaşarak, basın mensuplarına poz verdi. Ardından Özel'in 12'nci kattaki makam odasında gerçekleşen görüşmeye geçildi. Makam odasındaki görüşmeden de fotoğraf paylaşıldı. Görüşme 1 saat 30 dakika sürdü. Erdoğan 2006'da başbakanlığı dönemindeki ziyaretinden 18 yıl sonra CHP'yi ziyaret etmiş oldu.

Engelli ÖTV'siz araç satışı kalkıyor mu? ÖTV'siz otomobil satışı 10 yıl mı olacak? Engelli ÖTV'siz araç satışı kalkıyor mu? ÖTV'siz otomobil satışı 10... Haberi Görüntüle

KARŞILIKLI HEDİYELEŞME

Erdoğan-Özel görüşmesinde ilk ziyarette olduğu gibi parti liderleri birbirlerine karşılıklı hediyeler verdi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in iki liderin hediyeleşmesine ilişkin aktardığına göre, Erdoğan tarafından CHP'ye Türkiye'nin farklı bölgelerinden zeytinyağı ve çifte kavrulmuş lokum hediye edildi. Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, yine Erdoğan tarafından Tan'a; özel kutuda fincan takımı hediye edildi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Paşabahçe’nin 'Gururla' koleksiyonundan 'Payidar Gondol' isimli parçayı hediye etti.

Bu seriyle ilgili şu bilgiler aktarıldı:

Payidar Gondol, II. Meclis salonunun balkonundaki defne ve meşe dallarıyla süslü, ay yıldızlı görselden esinlenerek tasarlanmıştır. Genelde zaferin ve barışın simgesi olarak kullanılan defne, kimi zaman da kahramanlık, bilgelik, güzellik ve ölümsüzlüğü; meşe ise gücü, kudreti, bilgeliği sembolize etmektedir. Meclis balkonundaki defne ve meşe dallarıyla süslü ay yıldızı görselin işlendiği Payidar Gondol, TBMM’nin gücünü, Atatürk’ün liderliğindeki bağımsızlık savaşının önemini, zor ulaşılan barışın değerini ve Cumhuriyetin sürekliliğini simgelemektedir.

Görüşmede Türk kahvesi ve çay içildiği öğrenildi.

Eylem Tok ve oğlunun yakalanma anlarını izleyen acılı anne konuştu: Saçı yerine kalbini değiştirseydi! Eylem Tok ve oğlunun yakalanma anlarını izleyen acılı anne konuştu:... Haberi Görüntüle

İLK GÖRÜŞMEDE VERİLEN HEDİYELER 

Mart ayındaki görüşmede CHP Lideri Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Paşabahçe'nin Cumhuriyet Ateşi isimli objeyi ve Manisa’daki Uluslararası Mesir Macunu Festivali’nden getirdiği mesir macununu, Erdoğan da Özel'e fincan takımı, çay ve bal hediye etmişti.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading