Yandex Metrica

Sitede Ara

Erdoğan onayladı! Askerler kışlada artık o uygulamayı kullanamayacak!

Erdoğan onayladı! Askerler kışlada artık o uygulamayı kullanamayacak!

TSK Personel Yasası ve askerlik alanına ilişkin yeni düzenlemeler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla birlikte  Meclis'te kabul edildi. Erdoğan'ında kabul ettiği torba yasada, özellikle Irak’ın kuzeyindeki üs bölgelerine yönelik saldırılardan önce kullanıldığı tespit edilen TikTok ve her türlü sosyal medya paylaşımları yasaklandı.

Gündem

24.06.2024, 12:02

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayından geçen yeni düzenlemeler yayımlandı. Uygulanmaya başlanacak yeni düzenlemelerde Türk Silahlı Kuvvetleri personeli, emekliler ve askeri öğrenciler açısından önemli değişiklikler yer alıyor. O değişikliklerdeki başlıklar; iletişim yasağı, erken emeklite maaş, sözleşmeliye uzman çavuşluk, pilotlara uçuş ücreti, MSÜ' ye dil okulu, komutanların soruşturulması ve yedek astsubay dönemi. 

FETÖ kıskaca alındı: 29 ilde operasyon: 108 şüpheli yakalandı FETÖ kıskaca alındı: 29 ilde operasyon: 108 şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

ASKERLER  KONUMU BELLİ EDECEK HİÇBİR İLETİŞİM ARACI KULLANAMAYACAK 

TSK personeli, kendisinin veya silah arkadaşlarının kimliğini açıklayamayacak. Bunun yanı sıra askerler görev veya faaliyetleri kapsamında askeri bilgi, belge, konum bilgisi veya bunlardan herhangi birini içeren resim, yazı, fotoğraf, ses kaydı, video gibi görsel ve işitsel verileri paylaşamayacak.

Yasak olan mecralar arasında, “radyo, televizyon, internet, sosyal medya, gazete, dergi, kitap ve diğer tüm medya araçları” açıkça yazıldı. Ayrıca “her türlü yazılı, görsel, işitsel ve elektronik kitle iletişim araçları” ifadesiyle tüm yayın alanları yasak kapsamına alındı. Bu suçu işleyen personele “hizmet yerini terk etmeme” cezası verilecek.

Paket başına 10 TL ZAM! Bu sigaraları almak artık cesaret ister! Paket başına 10 TL ZAM! Bu sigaraları almak artık cesaret... Haberi Görüntüle

YAŞ ŞARTINI SAĞLAYAMAYAN EMEKLİYE AYLIK DÜZENLEMESİ 

 Kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edilen ancak yaş şartını sağlayamadığı için emekli aylığı bağlanamayan askeri personele emekli maaşı bağlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sınırlarımızın hemen ötesinde teröristan kurdurmayız Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sınırlarımızın hemen ötesinde teröristan kurdurmayız Haberi Görüntüle

SÖZLEŞMELİYE UZMAN ÇAVUŞLUK

Sözleşmeli erbaş ve erler, bağlı oldukları kuvvet komutanlıklarında uzman çavuşluğa geçebilecek. Bunun için, en az lise mezunu olmak veya komando nitelikliler için en az ilköğretim mezunu olmak, başvuru tarihinde ikinci hizmet yılını tamamlamış olmak, yönetmelikte öngörülen sınavlarda başarılı olmak gibi şartlar aranacak.

 Uzman çavuşlar, kullanmadıkları yıllık izinlerini subay ve astsubaylarda olduğu gibi 60 günü geçmemek üzere takip eden yılda kullanabilecekler. Ayrıca astsubaylığa geçiş işlemlerine katılamayan uzman çavuşlara ilave sınav hakkı verildi. Sözleşmeli erbaş ve erler, servis araçlarından yararlanabilecek. Uyarma, kınama, disiplin cezaları ilişik kesme işlemine neden olursa bunlara karşı yargıya başvuru yolu açıldı.

İzmir'in Selçuk ilçesinde orman yangını! Evler ve oteller boşaltıldı, Selçuk-Kuşadası kara yolu araç trafiğine kapatıldı İzmir'in Selçuk ilçesinde orman yangını! Evler ve oteller boşaltıldı, Selçuk-Kuşadası... Haberi Görüntüle

PİLOTLAR UÇUŞ TAZMİNATI ALABİLECEKLER 

Pilotlardan yükümlülük süresini tamamlayarak TSK’dan ayrılanlara, yıllık görev süresi sonu beklenmeden icra ettikleri uçuş karşılığı toptan ödeme ve ilave tazminat verilecek. Pilotlardan muvazzaf subay olarak göreve devam etmek isteyenler, emsalleriyle benzer uçuş tazminatı alacaklar.

Döner sermaye işlerinde ek görev alan personele ödenecek ücretler de artırıldı. Ayrıca Amfibi Deniz Piyade Komutanlıklarında görevli sözleşmeli erbaş ve erlerin ücretinde, iş güçlüğü ve risk açısından yüzde 5 artış yapıldı.

Şehitlerin anne ve babaları da Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ne üye olabilecek.

Öz kızını taciz eden baba, çocuğunu yeniden evine istedi: TRHaber şok dosyayı açıklıyor Öz kızını taciz eden baba, çocuğunu yeniden evine istedi: TRHaber... Haberi Görüntüle

MSÜ’YE DİL OKULU

 Askeri öğrenciler, öğrenim gördükleri bölümleri/programları veya okumakta oldukları yükseköğretim kurumlarını değiştiremeyecekler veya yatay geçiş yapamayacaklar. Milli Savunma Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu açıldı. Bu okulda, askeri öğrencilerin yanı sıra mevcut personel ve misafir öğrencilere de eğitim verilecek.

 

2024 YKS sonuçları açıklandı mı? YKS sonuçları erken açıklanır mı? 2024 YKS sonuçları açıklandı mı? YKS sonuçları erken açıklanır mı? Haberi Görüntüle

KOMUTANLARIN SORUŞTURULMASI

Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları ile general ve amirallerin işlediği iddia edilen askeri suçlarda soruşturma izni vermeye yetkili mercilerin belirlenmesinde son rütbeleri ve görevleri esas alınacak. Erbaş ve erlerin üst ve eşyalarında gecikmesinde sakınca bulunan hallerde arama yapılabilecek.

UEFA'nın Merih Demiral kararı vatandaşa soruldu! Ankette çarpıcı sonuç: Bozkurt işareti ırkçı bir hareket mi? UEFA'nın Merih Demiral kararı vatandaşa soruldu! Ankette çarpıcı sonuç: Bozkurt... Haberi Görüntüle

YEDEK ASTSUBAY DÖNEMİ

 Orduda, “yedek astsubaylık” statüsü getirildi. Astsubay adaylarına temel eğitim süresince, en küçük astsubay rütbesi kabul edilen “astsubay astçavuşluk” üzerinden ödeme yapılacak. Sözleşmeli er-erbaşlar ile uzman erbaşların sözleşmesi başarısızlık nedeniyle feshedilecek.

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading