banner2

Erdoğan müjdeyi verdi: Adalet Bakanlığı Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devretti! Diyarbakır Cezaevi müze oluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Çevre Yolu, TOKİ 1525 konut, 17 iş yeri, bir cami, büyükşehir yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır Cezaevi'nin müze olacağını belirterek, "Adalet Bakanlığımız cezaevini tamamen boşalttı. Bugün itibariyle cezavi Adalet Bakanlığı'ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilmiştir" ifadesini kullandı.

Gündem 23.10.2022, 15:10 23.10.2022, 15:36
Abone ol
Erdoğan müjdeyi verdi: Adalet Bakanlığı Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devretti! Diyarbakır Cezaevi müze oluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Çevre Yolu, TOKİ 1525 konut, 17 iş yeri, bir cami, büyükşehir yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır Cezaevi'nin müze olacağını ve projelerin tamamlandığını açıkladı.

İÇİNDE MÜZE, KÜTÜPHANE VE BİRÇOK KÜLTÜR BİRİMİ OLACAK

Erdoğan'ın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

Adalet Bakanlığımız cezaevini tamamen boşalttı. Bugün itibariyle cezavi Adalet Bakanlığı'ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilmiştir. Bakanlığımız restorasyon için gereken projeyi hazırladılar. Diyarbakır Cezaevi binası artık içinde müzeden kütüphaneye, kültür ve sanat birimlerine kadar farklı alanlarda faaliyet yürütme mekanı olarak hizmet verecektir. Diyarbakır Cezaevi müze oluyor. Kütüphanesiyle, sanat gösteri alanları ile artık bu acının yaygınlaştığı cezaevi ortadan kalkıyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!