banner2

Erdoğan, müjdeleri peş peşe verdi: Doğalgaz desteği verilecek! Binlerce aile faydalanacak! 7 Eylül'de ödemeler yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sona erdi. Kritik toplantıda banka promosyonlarından sosyal konut projesinin detaylarına, dar gelirli vatandaşlarının borçlarının silinmesinden enflasyonla mücadeleye kadar çok sayıda önemli konu ele alındı. Erdoğan vatandaşlara verilecek doğal gaz desteği programını da duyurdu.

Gündem 05.09.2022, 23:07 06.09.2022, 12:20
Abone ol
Erdoğan, müjdeleri peş peşe verdi: Doğalgaz desteği verilecek! Binlerce aile faydalanacak! 7 Eylül'de ödemeler yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası canlı yayında alınan kararları açıkladı. Asgari ücret ve memur maaşlarına ocak ayında yapılacak zamma ilişkin konuşan Başkan Erdoğan orta vadeli programın detaylarını paylaştı. Başkan Erdoğan icra takibinde olan vatandaşların borçlarının silineceğini açıklarken bu durum için gerekli şartları da açıkladı. 

DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİ SÜRECEK

Erdoğan, "2022-2023 eğitim öğretimle ilgili hazırlıklarını yürüten ihtiyaç sahibi ailelerimize, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarımıza ilave kaynak aktarımı yaptık. İhtiyaç sahibi ailelerimizin ilçelerindeki vakıflara başvurmaları gerekiyor. Doğalgaz tüketim desteği programını bu yıl da sürdüreceğiz. Ev sahibi veya kiracı, tüm vatandaşlarımız 5 Eylül'den itibaren e-devlet üzerinden başvurularını yapabilirler." dedi. 

Erdoğan, "Kronik hastaların, yaşam destek cihazlarına bağlı ailelere doğalgaz desteği yüzde 5 fazlasıyla yapılacaktır. Şartları tutmadığı için diğer yardımlardan yararlanamayan 831 bin vatandaşımıza Temmuz ayında 427 milyon destek sağlamıştık. 1.6 milyon kişinin 1 milyar lirayı bulan Ağustos ayı ödemelerini 7 Eylül'de gerçekleştiriyoruz." ifadesini kullanarak müjdeli haberi duyurdu. 

İhtiyaç sahibi olmak şartıyla doğalgaz altyapısı bulunan 647 ilçe/beldede ikamet eden ve doğal gaz aboneliği olan bütün vatandaşların destekten yararlanabileceği önceki dönemde açıklanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!