banner2

Erdoğan'ın harekat mesajı sonrası Bakan Akar ve Rus mevkidaşı Şoygu arasında kritik görüşme!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Akar'ın, Şoygu ile yaptığı telefon görüşmesinde, ikili ve bölgesel savunma ile güvenlik konularının ele alındığı bildirildi.

Gündem 24.11.2022, 16:00
Abone ol
Erdoğan'ın harekat mesajı sonrası Bakan Akar ve Rus mevkidaşı Şoygu arasında kritik görüşme!

Türkiye tarafından sınırların güvenliğini terör tehdidinden korumak adına  Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kara harekatının da siyalini verdi. 

BAKAN AKAR VE RUS MEVKİDAŞI ARASINDA KRİTİK GÖRÜŞME

Bu gelişmenn ardından bugün Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, görüşmede ikili ve bölgesel savunma ile güvenlik onularının ele alındığı aktarıldı.

SALDIRILARA CEVAP VEREMEYE DEVAM EDİLECEK

Görüşmede, Bakan Akar tarafından, "Suriye'nin kuzeyi bağlamında, bölgede sağlanan istikrarı bozmaya yönelik artan taciz ve saldırılar ile sivil yerleşim alanları ve vatandaşları hedef alan eylemlere karşı gereken cevabın verildiği ve verilmeye devam edileceği" belirtildi.

'MUTABAKATLARA UYUN' MESAJI

Ayrıca terör tehdidi ve koridorunun kalıcı olarak engellenmesi ve terör örgütlerinin etkisiz hale getirilmesinin, Türkiye'nin en önemli önceliği olduğu ve bu konuda daha önce varılan mutabakatlara uyulmasının büyük önem taşıdığı bir kez daha vurgulandı.

Ukrayna bağlamında ise küresel gıda krizinin çözümüne büyük katkı sağlayan tahıl girişiminin uzatılmasındaki katkı ve işbirliğinden duyulan memnuniyet dile getirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!