DOLAR
13.58 -1.58
EURO
15.31 -1.75
ALTIN
778.33 -1.38
BIST
1,981.04 2.78

Erdoğan'ın Afrika ziyareti dış basın tarafından ilgiyle takip ediliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dört günlük Afrika ziyareti başta Rusya ve Avrupa basını olmak üzere dış basın tarafından ilgiyle takip ediliyor. Gazeteler, Erdoğan'ın ziyaretini '5 nükleer güce meydan okuma' olarak yorumluyor.

Gündem 20.10.2021, 12:25 20.10.2021, 12:50
Erdoğan'ın Afrika ziyareti dış basın tarafından ilgiyle takip ediliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turu kapsamında 17 Ekim'den bu yana kıta ülkelerinde yeni temaslarda bulunuyor. Angola, Togo ve Nijerya ziyaretleriyle birlikte Afrika kıtasında yer alan 54 ülkeden 30'unu ziyaret etmiş olan Erdoğan'ın temasları ve buralarda yaptığı açıklamalar, başta Avrupa devletleri olmak üzere dış basın tarafından ilgiyle takip ediliyor.

FRANSIZ MEDYASI TÜRKİYE'NİN ÖNEMLİ GÜÇ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Fransız medyası Türkiye’nin son 20 yılda Afrika’da büyük başarıya imza attığını ve önemli güç konumuna yükseldiğini söylerken, Rus basını da Erdoğan ziyaretlerine dair çeşitli görüşlere yer verdiği haberlerinde Türkiye'nin meydan okuduğu bilgisi üzerinde durdu.

RUS TV KANALI: ERDOĞAN 5 NÜKLEER GÜCE SALDIRDI

Rus televizyon kanalı Tsargrad, "Erdoğan 5 nükleer güce saldırdı" başlıklı bir haber yayımladı. Söz konusu haberde şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İkinci Dünya Savaşı'nın başlıca galiplerine meydan okudu. "Dünyanın beşten büyük olduğunu" ve "Bir avuç kazananın" insanlığın kaderini belirlememesi gerektiğini söyledi. Cesur. Beş nükleer güce saldırdı. Kendi projesi olduğu için kimseden korkmuyor. Erdoğan'ın kendi fikri var. Bu fikrin uygulanmasına adım adım gidiyor.

Erdoğan Rusya

'ERDOĞAN YERİ DOLDURULAMAZ BEŞLİYİ KÖŞEYE SIKIŞTIRMAKLA TEHDİT ETTİ'

Rus haber ajansı RIA Novosti ise haberinin başlığında "Erdoğan dünyanın nasıl çalıştığıyla neden bu kadar ilgileniyor?" sorusuna yer vererek şunları aktardı:

Moskova da değişikliklerden yana ama Erdoğan'ın açıklamaları Rus politikacıları şaşırttı. Erdoğan, "yeri doldurulamaz beşliyi köşeye sıkıştırmakla" tehdit etti. Türkiye'nin tutumu, Soğuk Savaş'tan sonra dünyanın önemli ölçüde değiştiği ve artık İslam ülkelerini, Brezilya'yı, Hindistan'ı görmezden gelmenin mümkün olmadığı gerçeğine dayanıyor.

erdoğan gazete

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!