Yandex Metrica

Sitede Ara

Erdoğan Hatay'da 2 yeni devlet hastanesinin açılışında konuştu: 'Hatay'ın derdine derman olmak her türlü siyasi olayın üzerindedir'

Erdoğan Hatay'da 2 yeni devlet hastanesinin açılışında konuştu: 'Hatay'ın derdine derman olmak her türlü siyasi olayın üzerindedir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İskenderun Devlet Hastanesi Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. 

Gündem

08.02.2024, 00:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İskenderun Devlet Hastanesi Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bugün Hatay'da gerçekten dolu dolu bir gün geçiriyoruz. Deprem konutlarının anahtar teslim törenlerine iştirak ettik. Şehir merkezlerinde ve kırsalda toplam 7 bin 275 konutu hak sahiplerine teslim ettik.

2024 YKS sonuçları açıklandı mı? YKS sonuçları erken açıklanır mı? 2024 YKS sonuçları açıklandı mı? YKS sonuçları erken açıklanır mı? Haberi Görüntüle

"HEDEFİMİZDEN ASLA KOPMUYORUZ"

Deprem konutlarının inşaası şehrimizin dört bir yanında devam ediyor. Çeşitli sıkıntılarla karşılaşıyor olsak da hedefimizden asla kopmuyoruz. Amacımız mümkün olan en kısa sürede tüm depremzede şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmaktır.

Biz adeta deprem bölgemizin üzerine titredik. Hükümeti kurduktan sonra kabine toplantılarımızın hemen hepsinde devam eden çalışmaları değerlendirdik. Bakan arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda inşa ve ihya sürecinin bugünlere gelmesini sağladık.

29 kişi feci şekilde can vermişti: Ölüm kulübünden yeni görüntüler ortaya çıktı 29 kişi feci şekilde can vermişti: Ölüm kulübünden yeni görüntüler... Haberi Görüntüle

HATAY'A 2 YENİ HASTANE

Hatay'daki iki önemli sağlık yatırımını hizmete açmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Hatay Eğitim ve Araştırma hastanesi, 126'sı yoğun bakım 68'i acil yatağı olmak üzere toplam 550 yatak kapasitesine sahiptir. Diyaliz ünitesinden yanık merkezine anjiyo ve onkoloji ünitesinden pek çok özellikli hizmetin sunulduğu hastanemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bugün resmen devreye aldığımız 2. sağlık kuruluşumuz İskenderun Devlet Hastanemizdir. Bu hastanemiz toplam 200 yatak kapasitesine sahiptir. Bu hastanemizin de İskenderunlu kardeşlerimizle birlikte tüm Hatay halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Devlet Bahçeli'den dikkat çeken 15 Temmuz mesajı: İkaz ediyorum! Devlet Bahçeli'den dikkat çeken 15 Temmuz mesajı: İkaz ediyorum! Haberi Görüntüle

"PUSUDA BEKLEYEN KÖTÜCÜL ZİHNİYETLE DE MÜCADELE EDİYORUZ"

Hastanelerimizde görev yapan personelimize kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Sevgili Hataylılar ve diğer afetzede illerimizde sadece sahadaki zorluklarla mücadele etmiyoruz. Pusuda bekleyen maalesef kötücül bir zihniyete karşı da mücadele ediyoruz. Bu zihniyet yalnızca siyasi meselelerde karşımıza çıkmıyor deprem gibi konuda da karşımıza çıkıyor.

Sırf oy tercihlerinden dolayı akla ziyan hakaretlere uğrayan depremzede kardeşlerimizin yürek acısını akşamdan sabaha kapanmayacağı açıktır.

İletişim Başkanlığı duyurdu: 'Azerbaycan'ın Sırları' kitabı yayında İletişim Başkanlığı duyurdu: 'Azerbaycan'ın Sırları' kitabı yayında Haberi Görüntüle

"HATAY'IN DERDİNE DERMAN OLMAK HER TÜRLÜ SİYASİ OLAYIN ÜZERİNDEDİR"

Hatay'ın derdine derman olmak her türlü siyasi olayın üzerindedir. Hep birlikte omuz omuza verip bu zor günlerin üstesinden gelmemiz gerekiyor. İktidarın eksiği varsa bunu muhalefet tamamlayacak. Belediyenin yetişemedği yerde merkezi hükümet devreye girecek. 85 milyon asrın birlikteliğini sergileyerek şehirlerimizi en kısa sürede ayağa kaldırmanın yollarını arayacağız. Ben ne yapabilirim, nasıl katkı sunabilirim anlayışıyla bu meseleye yaklaşacağız.

Türkiye'deki muhalefeti deprem konusunda polemik yapmak yerine vicdanlı ve sorumlu davranmaya davet ediyorum. 6 Şubat depremlerinde vefat eden kardeşlerimi rahmetle anıyorum.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading