banner2

Erdoğan'dan NATO'ya Yunanistan uyarısı: Gerginliği artıran Türkiye değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile yaptığı görüşmede, Yunanistan ile yaşanan gerilimde gerginliği artıran tarafın Türkiye olmadığı konusunda uyardı.

Gündem 04.11.2022, 22:15 04.11.2022, 22:26
Abone ol
Erdoğan'dan NATO'ya Yunanistan uyarısı: Gerginliği artıran Türkiye değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i kabul etti. Görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşı, Yunanistan'ın mütecaviz eylemleri ve Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki üçlü muhtıra ele alındı.

MÜZAKERE VURGUSU

 Erdoğan, görüşmede, Rusya ve Ukrayna tarafıyla en üst düzeyde gerçekleştirdikleri diplomasi trafiği neticesinde tahıl koridorunun yeniden işlemeye başladığını belirterek, önümüzdeki dönemde anlaşmanın uzatılmasına odaklanacaklarını ifade etti. Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasında çatışmaların bir an önce sona erdirilmesi ve adil bir çözüme ulaşılabilmesi için müzakerelere dönülmesinin zaruri olduğunu vurguladı.

"GERGİNLİĞİ ARTIRAN TÜRKİYE DEĞİL"

Yunanistan'ın mütecaviz eylemlerine değinilen görüşmede, Erdoğan, bölgede gerginliği artıranın Türkiye olmadığını, Yunanistan'ın aklıselimle davranmaya ve diyaloga yönlendirilmesinin faydalı olacağını dile getirdi.

ÜÇLÜ MUHTIRA

Erdoğan, Türkiye-İsveç-Finlandiya üçlü muhtırasına ilişkin onay sürecinin hızını ve ne zaman nihayetleneceğini bu ülkelerce atılacak adımların belirleyeceğini kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!