banner2

Erdoğan açıkladı! Başvurular başladı: Hane başına 15.000 TL

Türkiye Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem felaketinde yaralarını canla başla sarmak için çalışıyor. Depremden neredeyse 14 milyona yakın kişi etkilendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, devletin sağlayacağı destek ödemeleri hakkında da bilgi verdi. Bu yardımlardan biri de hane başına verilecek olan 15.000 TL'lik taşınma yardımı oldu. Devlet hane başına 15.000 TL yardım ödeyecek. Başvurular CİMER'den başladı. Başvuru şartları ve detaylar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

Gündem 17.02.2023, 22:17
Abone ol
Erdoğan açıkladı! Başvurular başladı: Hane başına 15.000 TL

Türkiye'yi sarsan depremin ardından devletin sağladığı sosyal yardım ödemelerine bir yenisi daha eklendi. Devlet tarafından hane başına 15.000 TL taşınma yardımı verilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sosyal yardımın detaylarını ve başvuru şartlarını bizzat açıkladı. Sadece deprem illerinde  yaşayan kişiler bu yardımdan faydalanabilecek. Peki, taşınma yardımı başvuru şartları neler? Kimler taşınma yardımı alabilir? İşet detaylar...

KİRA DESTEĞİDE OLACAK 

Erdoğan, afet bölgesi ilan edilen 11 ilde yaşayan vatandaşlar için taşınma yardımı verileceğini ifade etti. Depremde evleri zarar gören ya da ağır hasarlı olan vatandaşlar bu yardım için başvuru yapabilecek. 15.000 TL taşınma yardımı depremzedelere ilk etapta ödenecek olan yardım olarak belirlendi. Bunun yanında devletin depremden zarar gören vatandaşlara kira desteği de olacak. 15.000 TL yardım için başvuru şartları da belli oldu. 

BAŞVURULAR CİMER’DEN 

Afet bölgesinde yaşayan ve taşınmak isteyen vatandaşlar CİMER üzerinden başvuru yaparak 15.000 TL taşınma yardımından faydalanabilir. Deprem bölgesinde olan herkes bu yardım için başvuru yapabilecek. Başvuru sayfası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklandı. T.C kimlik numarası ve şifre ile CİMER'e giriş yaptıktan sonra başvuru sayfasına ulaşabilir buradaki formu doldurabilirsiniz. Taşınma yardımı ödemelerinin Şubat ayı sonuna kadar hesaplarda olacak.

DETAYLAR BAKANLIĞIN SİTESİNDEN ÖĞREBİLEBİLİR 

Ayrıca deprem nedeniyle evsiz kalan ve kirada oturmak zorunda kalan vatandaşlar da yine başvuru yaparak devletten kira yardımı alma şansına sahip olacak. Aile Bakanlığı'nın resmi internet sitesini ziyaret ederek hem taşınma yardımı hem de kira desteği ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!