banner2

Erdoğan'a tebrik mesajları: 'Türkiye Yüzyılı başladı'

Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunda kesin olmayan sonuçlarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tebrik mesajları peş peşe gelmeye başladı.

Gündem 28.05.2023, 20:11
Abone ol
Erdoğan'a tebrik mesajları: 'Türkiye Yüzyılı başladı'

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN TEBRİK

Twitter hesabından bir açıklama yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Milletimizin kararı nettir. Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğiyle yeniden büyük Türkiye yürüyüşü kesintisiz devam edecektir. Neticenin milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak tebrik ettim. Milletimiz için hayırlı ve mübarek olsun" ifadelerini kullandı.

TEBRİKLER PEŞ PEŞE GELDİ

Cumhurbaşkanlığı Sözücüsü İbrahim Kalın, "Hayırlı olsun." Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise paylaşımında, "Aziz milletimiz, “Söz de, Karar da, Gelecek de milletindir” diyerek bir kez daha 'Doğru Adam'da karar kılmış; Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN ile “Durmak Yok, Yola Devam” demiştir. Türkiye Yüzyılı başlamıştır. Kazanan milletimiz, Kazanan devletimiz, Kazanan Güçlü Türkiye olmuştur. Ülkemize ve milletimize hayırlı, uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

"SANDIKLARDAN 'DURMAK YOK YOLA DEVAM' SESLERİ YÜKSELDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Elhamdülillah, bugün sandıklardan 'Durmak yok, yola devam' sesi yükselmiş, feraset sahibi milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde, Türkiye Yüzyılı’na olan inancını bir kez daha mühürlemiştir. 28 Mayıs Demokrasi Zaferi milletimizin her bir ferdine ve ülkemize hayırlı olsun!" şeklinde paylaşımda bulundu.

"TÜRKİYE YÜZYILI'NIN İLK BAŞKANI"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "ELHAMDÜLİLLAH" şeklinde paylaşımda bulunurken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Milli irade sandığa yansıdı. Aziz Türk milleti tercihini yaptı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye yüzyılının ilk Başkanı seçti.Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiyi gönülden tebrik ediyorum. Rabbim,Başkanımız Erdoğan Beyefendinin muhafızı,yar ve yardımcısı olsun. Bu hayırlı sonucu nasip eden Rabbime,sonsuz hamd ve şükrediyorum. Cumhurbaşkanımıza dua ve desteğini eksik etmeyen aziz milletimizin herbir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Türkiye yüzyılı başlıyor. Haydi Bismillah!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de "Elhamdülillah" derken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Başlasın Türkiye Yüzyılı, yarın değil hemen şimdi” ifadelerini kullandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise "85 milyon kazandı, Türkiye Yüzyılı başladı." dedi.

İLK TEBRİK KATAR'DAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilk tebrik mesajı Katar Emiri Tamim Bin Hamad ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban'dan geldi. Katar Emiri Twitter'dan paylaştığı mesajda, "Sevgili kardeşim Recep Tayyip Erdoğan, zaferinizi tebrik eder, yeni döneminizde başarılar dilerim. Kardeş Türk halkının ilerleme, refah ve iki ülke arasındaki güçlü ilişkileri daha geliştirmek açısından arzularınızı gerçekleştirmenizi dilerim." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!