banner2

Erdoğan '2024 yılına kalmayacak' demişti! Emekli zammının Meclis'e geleceği tarih netleşti!

Milyonlarca emeklinin gözü maaşlarına yapılacak zam oranına çevrildi. Emeklilerin beklediği zammın ekim ayında TBMM'ye gelmesi için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Yılbaşından önce çalışmanın yasalaşması beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan da ABD'den yurda döndüğünde yaptığı açıklamasında "Emekliye zamda 2024'e kararını vererek gireceğiz, fazla uzamaz bakanlarımız çalışıyor." demişti.

Gündem 23.09.2023, 14:30 23.09.2023, 15:23
Abone ol
Erdoğan '2024 yılına kalmayacak' demişti! Emekli zammının Meclis'e geleceği tarih netleşti!

New York'taki temaslarını tamamladıktan sonra yurda dönüşte ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emekliye zamda 2024'e kararını vererek gireceğiz, fazla uzamaz bakanlarımız çalışıyor." demişti. Konuyla ilgili çalışmalar devam ederken iddiaya göre yasal düzenleme ekim ayında Meclis gündemine gelecek, yılbaşından önce de Genel Kuruldan geçerek emklilerin yüzünü güldürecek. 

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK? 

Milyonlarca emeklinin gözü, Meclis'in açılması ile gündeme gelecek maaş artışına ilişkin yasal düzenlemede. Teklif için son hazırlıklar yürütülürken; 7 bin 500 lira olan mevcut uygulamada en düşük emekli maaşının yukarı çekilip çekilmeyeceği çalışmanın tamamlanmasıyla belli olacak. 

YILBAŞINDAN ÖNCE GENEL KURUL'DAN GEÇECEK 

Emeklilere zamla ilgili çalışmalar, tamamlandıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki Kabine toplantısında görüşülecek. Ardından TBMM'deki süreç başlayacak. Çalışmanın ekim ayında Meclis'in açılmasıyla yasa teklifi olarak Meclis Başkanlığı'na sunulacak. Yasal düzenlemenin ekim ayında Meclis gündemine gelmesi, yılbaşından önce de Genel Kuruldan geçerek yasalaşması bekleniyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!