banner2

Emniyetten vatandaşlara uyarı! Bu e-postayı açmayın!

Emniyet Genel Müdürlüğü vatandaşları uyardı. Paula.moreira@aluno.unb.br” e-posta adresinden gönderilen iletilerin içeriğindeki linkleri açması ve ekinde bulunan dosyaları indirmesi halinde maddi/manevi zarara uğrama riski oluşabileceği bildirildi.

Gündem 30.06.2022, 19:08 30.06.2022, 20:34
Abone ol
Emniyetten vatandaşlara uyarı! Bu e-postayı açmayın!

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada vatandaşlara çok önemli uyarılar geldi. Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve 81 il Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetlerinin yürütüldüğü bildirilen Emniyet birimleri, son dönemde vatandaşların kullanmış oldukları e-posta adreslerine, Emniyet Genel Müdürlüğü ile bağlantısı bulunmayan “paula.moreira@aluno.unb.br” e-posta adresinden, Emniyet Genel Müdürlüğü ve EUROPOL’den gönderildiği izlenimi verilen, dolandırıcılık ve zararlı yazılım maksatlı e-postalar gönderildiği tespit edildiğine dikkat çekildi.

MADDİ/MANEVİ ZARARA UĞRAMA RİSKİ OLABİLECEĞİ VURGULANDI 

Yapılan açıklamanın evamında ise şu ifadelere yer verildi;

"Vatandaşlarımızın kullanmış oldukları e-posta adreslerine gelen bu tarz iletilerin içeriğindeki linkleri açması ve ekinde bulunan dosyaları indirmesi halinde maddi/manevi zarara uğrama riski oluşabileceğinden bu tarz içeriklere itibar edilmemesi önem arz etmektedir."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!