Yandex Metrica

Emniyetten vatandaşlara uyarı! Bu e-postayı açmayın!

Emniyetten vatandaşlara uyarı! Bu e-postayı açmayın!

Emniyet Genel Müdürlüğü vatandaşları uyardı. Paula.moreira@aluno.unb.br” e-posta adresinden gönderilen iletilerin içeriğindeki linkleri açması ve ekinde bulunan dosyaları indirmesi halinde maddi/manevi zarara uğrama riski oluşabileceği bildirildi.

Gündem

23.01.2024, 19:29

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada vatandaşlara çok önemli uyarılar geldi. Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve 81 il Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetlerinin yürütüldüğü bildirilen Emniyet birimleri, son dönemde vatandaşların kullanmış oldukları e-posta adreslerine, Emniyet Genel Müdürlüğü ile bağlantısı bulunmayan “paula.moreira@aluno.unb.br” e-posta adresinden, Emniyet Genel Müdürlüğü ve EUROPOL’den gönderildiği izlenimi verilen, dolandırıcılık ve zararlı yazılım maksatlı e-postalar gönderildiği tespit edildiğine dikkat çekildi.

İzmir'de elektrik akımından 2 kişi ölmüştü! Gözaltındaki 27 kişi hakkında yeni gelişme İzmir'de elektrik akımından 2 kişi ölmüştü! Gözaltındaki 27 kişi hakkında... Haberi Görüntüle

MADDİ/MANEVİ ZARARA UĞRAMA RİSKİ OLABİLECEĞİ VURGULANDI 

Yapılan açıklamanın evamında ise şu ifadelere yer verildi;

"Vatandaşlarımızın kullanmış oldukları e-posta adreslerine gelen bu tarz iletilerin içeriğindeki linkleri açması ve ekinde bulunan dosyaları indirmesi halinde maddi/manevi zarara uğrama riski oluşabileceğinden bu tarz içeriklere itibar edilmemesi önem arz etmektedir."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading