banner2

Emniyet ve Jandarma'dan Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusu! 'Yüzüne tükürülmesi gereken Kaftancıoğlu'nun dostluk kurduğu örgütlerdir'

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı, polis ve jandarma için alçakça ifadeler kullanan CHP'li Canan Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Gündem 27.05.2023, 22:42 27.05.2023, 23:12
Abone ol
Emniyet ve Jandarma'dan Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusu! 'Yüzüne tükürülmesi gereken Kaftancıoğlu'nun dostluk kurduğu örgütlerdir'

PKK'lı Sakine Cansız'ın arkasından yas tutan CHP'li Canan Kaftancıoğlu, yarınki seçimde oy kullanacak kolluk kuvvetlerinin engellenmesi için CHP'li sandık görevlilerine seslenerek kolluk kuvvetleri için "Suratına da tükürebilirsiniz diyeceğim ama tükürüğünüzü ziyan etmeyin." ifadelerini kullanmıştı. 

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca CHP'li Canan Kaftancıoğlu'nun "kolluk kuvvetlerinin oy kullanması" hakkındaki paylaşımına ilişkin, "Kaftancıoğlu'nun ifadeleri, algı operasyonu yaratmaya yönelik düpedüz bir yalandır. Bu yalan, iftira ve hakareti kabul etmiyoruz, müfterinin kendisine iade ediyoruz." açıklamasında bulunuldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığından yapılan açıklamada, Kaftancıoğlu'nun sosyal medya paylaşımında, kahraman polise ve jandarmaya ağır hakaret içeren ve tümüyle uydurma iftiralar yer aldığı belirtildi.

"PAYLAŞIM, CANAN KAFTANCIOĞLU'NUN TIYNETİNİ DE AÇIKÇA ORTAYA KOYMAKTADIR"

Bu nedenle açıklama yapılma gereği duyulduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Türk polisine ve Türk jandarmasına hakaret etmek için fırsat kollayan Kaftancıoğlu, asla gerçek olmayan ve kendisi tarafından uydurulan bir isnat ve iftira üzerinden seçimin güvenliğini sağlayan kahraman polisimiz ve kahraman jandarmamızı hedef aldı ve yüzüne tükürülmesi gerektiği alçaklığında bulundu. Kaftancıoğlu'nun ifadeleri, algı operasyonu yaratmaya yönelik düpedüz bir yalandır. Bu yalan, iftira ve hakareti kabul etmiyoruz, müfterinin kendisine iade ediyoruz. Vatandaşlarımızın zihnini bulandırma amacı taşıyan ve dezenformasyonun tipik bir örneği olan paylaşım, Canan Kaftancıoğlu'nun tıynetini de açıkça ortaya koymaktadır.

"ASIL YÜZÜNE TÜKÜRÜLMESİ GEREKEN KENDİSİNİN KOL KOLA GEZDİĞİ TERÖR ÖRGÜTLERİDİR"

Terörle mücadelede ve kamu düzeninde destan yazan kahramanlarımızdan duyduğu ve tarafımızca bilinen rahatsızlığını bir kez de bu yolla gözler önüne sermiştir. Kaftancıoğlu ve türevleri, ne yaparlarsa yapsınlar bizi yolumuzdan alıkoyamayacak, tüm girişimlerine rağmen terörle mücadelemizi sekteye uğratamayacaklardır. Yüzüne tükürülmesi gereken Kaftancıoğlu'nun ifade ettiği gibi kahraman polisimiz ve kahraman jandarmamız değil, kendisinin kol kola gezdiği, yakın dostluk kurduğu terör örgütleridir."

Açıklamada, seçim kanununa işaret edilerek, kolluk kuvvetlerinin seçimin güvenliğinden sorumlu olduğu belirtildi.

Kolluk kuvvetlerinin, vatandaş olarak en doğal hakkı olan oy kullanımını nasıl yapacağına ilişkin usul ve esasların belli olduğu bildirilen açıklamada, "Bu işlemi şaibeli göstermek ve kolluk kuvvetlerini zan altında bırakmak abesle iştigaldir. İftiraları ve yalanları nedeniyle Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!