Yandex Metrica

Emine Erdoğan'dan 'yeşil vatan' çağrısı

Emine Erdoğan'dan 'yeşil vatan' çağrısı

Türkiye'nin dört bir yanında yaşanan orman yangınlarıyla ilgili Emine Erdoğan'dan yanan ormanları yeni fidanlarla yeşertme çağrısı geldi. Emine Erdoğan Orman Bakanlığı'nın kampanyasına destek istedi, ''Yeşil Vatan' için el birliğiyle yurdun dört bir yanında yepyeni fidanlar yeşertelim'' dedi.

Gündem

23.01.2024, 17:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanlığının "Geleceğe Nefes" kampanyasına destek çağrısı yaptı.

Erdoğan, Twitter hesabından "#DünyaOrtakEvimiz" etiketiyle  yaptığı paylaşımda, oğada yaşanan her felaketin, sayısını asla kestiremeyecekleri kadar canın kaybına neden olduğunu belirtti.

'YEŞİL VATAN' ÇAĞRISI

Kampanyanın internet sitesi linkini paylaşan Emine Erdoğan "Yangında yok olan bölgelerde ağaçlandırma ve rehabilitasyon çalışmaları devam ederken 'Yeşil Vatan' için el birliğiyle yurdun dört bir yanında yepyeni fidanlar yeşertelim." çağrısında bulundu.

Emine Erdoğan, "Yurdumuzun dört bir yanında çıkan orman yangınları ve yaşanan kayıplar için duyduğumuz acı tarifsiz... Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara şifa diliyorum." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading