banner2

Emine Erdoğan, New York'ta Kolombiya Cumhurbaşkanı'nın eşiyle görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro'nun eşi Veronica Alcocer Garcia ile New York'ta görüştü.

Gündem 19.09.2023, 17:48
Abone ol
Emine Erdoğan, New York'ta Kolombiya Cumhurbaşkanı'nın eşiyle görüştü!

Emine Erdoğan, Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro'nun eşi Veronica Alcocer Garcia ile New York'ta bir araya geldi. Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurul toplantıları kapsamında mine Erdoğan, Garcia ile Türkevi’nde görüşme gerçekleştirdi. 

GARCİA'DAN EMİNE ERDOĞAN'A TEBRİK! 

Görüşmede, Emine Erdoğan ve Garcia, kadın hakları, eğitimde fırsat eşitliği ve atık yönetimi konusunda bilgi paylaşımında bulundu Garcia, Emine Erdoğan'ı BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in teklifiyle üstlendiği BM Sıfır Atık Danışma Kurulu Başkanlığından dolayı tebrik etti.

EMİNE ERDOĞAN'DAN DAVET 

Emine Erdoğan, 2015'te Kolombiya'yı ziyaret ettiğine değinerek Garcia’yı "31 Ekim Dünya Şehirler Günü" vesilesiyle İstanbul’da ağırlamak istediğini ifade etti .

Emine Erdoğan, görüşmenin ardından yaptığı sosyal medya paylaşımında da şu ifadelere yer verdi:

"Kolombiya Devlet Başkanı’nın kıymetli eşi Veronica Alcocer Garcia ile Türkevi’nde bir araya geldik. Sıfır Atık projemizle 2017'den bugüne elde ettiğimiz kazanımları ve deneyimlerimizi paylaşarak, atık yönetimine dair işbirliği alanlarımızı görüştük. Kadın liderliğinin güçlendirilmesi ve eğitimde fırsat eşitliği konularını ele aldık. Kendilerini ülkemizde ağırlamaktan duyacağım memnuniyeti belirttim."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!