Yandex Metrica

Sitede Ara

Emekliler otobüs bileti indirimli alabilir mi? Yüzde 20 indirim var mı, yok mu?

Emekliler otobüs bileti indirimli alabilir mi? Yüzde 20 indirim var mı, yok mu?

Emeklilere sosyal yaşamda avantaj sağlayacak uygulamalar hayata geçirilmeye başlandı. Buna göre emeklilere şehirler arası otobüs biletlerinin yüzde 20 indirimli satılmasını sağlayan karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala memleketlerine gitmek için otobüs firmalarından bilet almak isteyen vatandaşlar ise yüzde 20 indirimin kendilerine verilmediğini belirtiyor. Emekliler otobüs bileti indirimli alabilir mi? Yüzde 20 indirim var mı, yok mu? soruları sorulurken otobüs firmalarına cezalar da kesilmeye başlandı.

Gündem

11.06.2024, 12:15

2024'te emeklilere sosyal yaşamda avantajlar sağlayan uygulamaların hayata geçirileceği açıklanmıştı. Bunlardan biri de emeklilere indirimli şehirler arası otobüs bileti satışları oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hazırlanan "Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu düzenleme ile birlikte emekliler otobüslerle şehirler arası yolculuklarını yüzde 20 indirimli yapabilecek. 

WhatsApp kullanıcıları dikkat! Tek tıkla dolandırılmaktan kurtulun: Hem iOS hem de Android'de geçerli WhatsApp kullanıcıları dikkat! Tek tıkla dolandırılmaktan kurtulun: Hem iOS hem... Haberi Görüntüle

EMEKLİLER OTOBÜS BİLETİ İNDİRİMLİ ALABİLİR Mİ?

Otobüs biletleri emeklilere yüzde 20 indirimli satışa çıkacak. Uraloğlu, elektronik bilet acentelerinin de emeklilere yüzde 20 indirim uygulamasını sağlayacaklarını belirtti. Emeklilere yüzde 20 indirimli bilet satışı yapmayan firmalara ise cezalar kesilmeye başlandı. Otobüs firmalarına, emekli başına 2 bin 300 lira para cezası kesilecek.Ayrıca denetimlerde yolcuların fahiş fiyattan bilet aldıkları tespit edildiğinde firmalara, o bilet için 5 bin 600 lira ceza uygulanıyor.

Cenk Tosun Fenerbahçe'ye mi transfer oldu? Cenk Tosun maliyeti ne kadar? Cenk Tosun Fenerbahçe'ye mi transfer oldu? Cenk Tosun maliyeti ne... Haberi Görüntüle

EMEKLİLERE YÜZDE 20 OTOBÜS BİLETİ İNDİRİMİ VAR MI, YOK MU?

İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda 15 firma gezerek yüzde 20 emekli indirimi talep eden emekli vatandaş sadece 1 firmadan yüzde 20 indirim aldı. Emekliler yaşanan gelişmenin ardından  yüzde 20 indirim var mı, yok mu? sorusunu sormaya başladı. Emeklilere indirimli bilet satışı yapmayan firmalara 10 günlük denetimler sonucunda toplamda 1 milyon 21 bin 726 TL'lik idari işlem uygulandığı açıklandı. 

Bakan Şimşek: Yatırımcıların ilgisi artıyor, risk primi ise geriliyor Bakan Şimşek: Yatırımcıların ilgisi artıyor, risk primi ise geriliyor Haberi Görüntüle

DENETİMLER SÜRECEK

Bakan Uraloğlu, denetimlerin Kurban Bayramı öncesinde ve sonrasında süreceğini açıkladı. Amaçlarının vatandaşların güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak olduğunu vurguladı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading