banner2

Elon Musk, LGBT lobisinin gerçek yüzünü ortaya çıkardı!

Amerikalı yazar ve yorumcu Matth Walsh’ın 2022 yılında yayınladığı ‘Kadın nedir?’ isimli belgeseli, LGBT derneklerinin ve güçlü lobilerin sansürüyle savaşırken  Elon Musk’tan bu konuyla ilgili  cesur bir  karar geldi.  Hiçbir sosyal ve dijital platformlarda yayınlatılmayan, sansür uygulanan Amerikalı yazar Matth Walsh’ın ‘Kadın nedir?’ isimli belgeseli, Elon Musk’ın kararıyla Twitter'da yayınlandı.

Gündem 06.06.2023, 12:49 06.06.2023, 13:36
Abone ol
Elon Musk, LGBT lobisinin gerçek yüzünü ortaya çıkardı!

Amerikalı yazar ve yorumcu Matth Walsh’ın 2022 yılında yayınladığı ‘Kadın nedir?’ isimli belgeseli, LGBT derneklerinin ve güçlü lobilerin sansürüyle savaşırken  Elon Musk’tan bu konuyla ilgili  cesur bir  karar geldi. 

TWİTTER'DAN YAYINLAMA KARARI ALDI 

Belgeselin yayınlandığı haber sitesi The Daily Wire, yayın yıl dönümünde içeriği Twitter’dan da yayınlama kararı aldı. Belgeselde; Amerika’da çalışan çalışmayan, kadın erkek, genç yaşlı ve LGBT’lilere yöneltilen ‘Kadın Nedir?’ sorusuna cevap bulunamadı.

"KADIN NEDİR?"

Filmdeki soru çok basit" "Kadın nedir?" ABD'de bu sorunun cevabını kadınlar günü yürüyüşündeki kadınlar bile veremiyor! Kadın kavramının yok edildiğini gösteriyor.  Belgesel yayına hazır olduğu günden bugüne tanıtım videoları dışında YouTube’un kısıtlama politikasıyla karşı karşıya kaldı. Belgeselin tamamı Netflix gibi YouTube’da da yayınlanamadı.

LGBT'DEN TWİTTER'A KARALAMA KAMPANYASI

Twitter’da ise son günlerde 'Kadın Nedir?' belgeseli gündeme geldi. The Daily Wire haber sitesinin Twitter hesabı üzerinden yıl dönümünde yayınlanan belgesel tartışmalara sebep oldu. The Daily Wire CEO’su Jeremy Boreing belgeselin Twitter tarafından sansürlendiğini ileri sürerek Elon Musk’a şikayette bulundu. Boreing, kullanıcıların içeriği izleyemediklerini, paylaşamadıklarını ve bir başka kişiyi etiketleyemediklerini belirtti.

"BUNU KİM YAPTIYSA KOVULMALI"

Amerikalı yönetmen Robby Starbuck ise Elon Musk’ı videonun erişimini sınırlamaya karışan herkese karşı önlem almaya çağırdı. Starbuck, ‘Bunu kim yaptıysa kovulmalı’ dedi.

"HER EBEVEYN İZLEMELİ"

Elon Musk, 2 Haziran’da yayınlanan belgesele Twitter tarafından sansür uygulanmasının akabinde başlangıçta gelen şikayetlere karşı reaksiyonsuz kalmayı tercih ederken, geçtiğimiz cuma günü ‘Kadın nedir?’ başlıklı belgeseli alıntılayarak, ‘Bunu her ebeveyn izlemeli’ dedi ve içeriğe uygulanan erişim pürüzüne dair tüm sansürleri kaldırdı.

YÜZBİNLERCE KİŞİ DESTEKLEDİ 

Musk’ın bu paylaşımı; LGBT’liler tarafından gaye gösterilirken, aile birliğinin korunmasını ve çocuklarına karşı LGBT propagandasının önüne geçilmesini önemseyen yüz binlerce kişi tarafından da desteklendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!