Elon Musk'a bir şok daha! Sadece 1 günde 10 milyar dolar kaybetti

Dünyanın en zengin iş insanı, Tesla ve SpaceX gibi vizyoner şirketlerin CEO'su Elon Musk, şimdi de hakkındaki taciz iddialarıyla gündemde. Bu iddialar Elon Musk'a sadece 1 günde 10 milyar dolardan fazla para kaybettirdi.

Gündem 23.05.2022, 14:41
Elon Musk'a bir şok daha! Sadece 1 günde 10 milyar dolar kaybetti

Dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk, hakkındaki taciz iddiaları sebebiyle 1 günde 10 milyar dolar para kaybetti.

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre, geçen Perşembe günü Musk’ın serveti yaklaşık 212 milyar dolar değerindeydi. Endeks, Perşembe gecesi iddiaların ortaya çıkmasından sonra milyarderin servetinin yaklaşık 201 milyar dolara düştüğünü gösterdi.

MASAJ KARŞILIĞI AT TEKLİF ETMİŞ

Insider'ın haberine göre, Musk tarafından kurulan havacılık firması SpaceX, 2018'de 50 yaşındaki iş insanına karşı cinsel taciz iddiasını çözmek için bir uçuş görevlisine 250 bin dolar ödedi. Musk iddiayı yalanladı.

SpaceX'in kurumsal jet filosunda sözleşmeli olarak kabin ekibi üyesi olarak çalışan bir kadın, Musk'ı  cinsel organını kendisine göstermekle, rızası olmadan bacağını ovmakla ve erotik masaj karşılığında ona bir at almayı teklif etmekle suçlamıştı.

Musk, SpaceX'in yaklaşık yüzde 47'sine sahip. Geçen hafta, şirketin 125 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştığı tahmin ediliyordu. Ancak,  bu durum gerçekleşmedi. Bununla birlikte,  Tesla'nın halka açık piyasalardaki hisse senedi performansı, Musk'ın serveti üzerinde en önemli etkiye sahip. BBC'ye göre Musk,  şirketin yaklaşık yüzde 15'ine sahip. İddiaların ortaya çıkmasından sonra ise Tesla'nın hisse fiyatı yüzde 6,4 değer kazandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!