banner2

Ekşi sözlük Z raporu: Müslümanlara, Yahudilere, Hristiyanlara karşı nefret suçu, pedofili övgüsü, Atatürk’e hakaret, iftira, itibar suikasti...

BTK tarafından erişime engellenen ekşi sözlük, ısrarlara rağmen suç içeren yazıları silmemişti. Uyuşturucu talebinde bulunulan içerikler, iç savaş çağrıları, TSK'ya iftira içeren başlıklar, Hatay'da baraj yıkıldığı yönünde yalan haberler başta olmak üzere pek çok dezenformasyon ekşi sözlükte kendisine yer bulmuştu. Bunların haricinde yine ekşi sözlükte Müslümanlara, Yahudilere, Hristiyanlara karşı nefret suçu içeren bir çok içerik, pedofili övgüsü, milyonlarca insanın kişilik haklarını çiğneme, Atatürk'e hakaret, milyonlarca kişiye yönelik iftira ve itibar suikasti sıradanlaşmış durumda.

Gündem 21.02.2023, 23:23 22.02.2023, 00:45
Abone ol
Ekşi sözlük Z raporu: Müslümanlara, Yahudilere, Hristiyanlara karşı nefret suçu, pedofili övgüsü, Atatürk’e hakaret, iftira, itibar suikasti...

Yalan fabrikası ekşi kapatıldı. Toplumsal değerlere yönelik saldırıların ön plana çıktığı ve Kahramanmaraş depreminde dezenformasyonların yayılmasında önemli payı bulunan ekşi sözlüğe erişim engeli getirildi. Ekşi sözlükte İslam'a ve Müslümanlara hakaret, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ölüm tehditleri ve terör örgütlerinin aklanması gibi akıl almaz paylaşımlar yer almıştı.

İftiraya dayalı yanlış yönlendirmeler, provokatif yayınlar ve kara propaganda oyunları ile gündeme gelen ekşi sözlük, son dönemde Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili dezenformasyonların yayılmasında büyük rol oynamıştı.

ERİŞİME ENGELLENDİ

Türkiye'nin yüreğini yakan korkunç depremler sonrası provokatif ve sahte ihbar içerikleri sebebi ile büyük tepki toplayan ekşi sözlüğe Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kararıyla erişim engeli getirildi.

BTK, ekşi sözlükle ilgili erişim engeli kararı aldığını internet sitesi üzerinden duyurdu.

Yayımlanan kararda, "eksisozluk.com, 21/02/2023 tarihli ve 490.05.01.2021.-100029 sayılı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararıyla erişime engellenmiştir" denildi.

"BARAJ PATLADI", "SURİYELİLER YURDU YAĞMALIYOR"

Kahramanmaraş depremlerinin ardından sosyal medya üzerinden yayılan yalan ve yönlendirici bilgiler büyük tepki topladı. Özellikle 'Baraj patladı' ve 'Suriyeliler yurdu yağmalıyor' gibi gerçek dışı paylaşımlar dolaşıma sokuldu. Bu provokatif paylaşımların kaynağında ise daha önce de sık sık bu şekilde gündeme gelen ekşi sözlük vardı.

Ekşi sözlüğe erişim engeli getirilmesi, akıllara söz konusu mecranın imza attığı skandalları getirdi.

Ekşi Sözlük'te sadece toplumsal değerler hedef alınmıyor. Ezana hakaret ediliyor, terör örgütü PKK propagandası ve bebek katillerine övgüler düzülüyor.

Ekşi Sözlük'te yapılan iç savaş provokasyonu

Deprem sonrası AFAD'a yönelik yürütülen kara propaganda

Suriyelileri hedef gösteren nefret söylemi içerikli Ekşi Sözlük başlığı

Selçuk Bayraktar'ı ölümle tehdit eden entry

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÖLÜM ÇAĞRISI

Milli iradeyi hiçe sayan muhalif yayın organı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı alenen hedef aldı. Bir ekşi sözlük yazarı, "RTE'nin en az 2028'e kadar ülkeyi yönetecek olması" başlığı altında yapılan yorumlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı açıktan ölümle tehdit etti.

Yorumların birinde "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı birisi öldürsün" şeklindeki ifadeler büyük tepkiyle karşılandı.

TERÖR GÜZELLEMESİ

Ekşi sözlüğün, bölücü terör örgütü PKK'nın da kara propagandasını yaptığı ortaya çıktı.

Bebek katili örgüt PKK/PYD'nin demokratik parti diye tanımlandığı maddelerden biri şu şekilde:

"Demokratik birlik partisi. suriye'de örgütlenmiş olan ve "suriye'deki kürt sorunun çözümünde demokratikleşme ve kendi kaderini tayin hakkını" savunan kürt siyasal örgütü. pkk'nın suriye'deki legal örgütü olarak da tanımlanmaktadır."

İSLAM'I HEDEF ALAN SKANDAL BAŞLIK

"Hala camilerden Arapça saçmalıkların bağırılması" diye açılan başlıkta İslam düşmanları adeta içlerindeki düşmanlığı kustu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!