banner2

Ekşi Sözlük yazarlarının vicdansızlığı mide bulandırdı! 16 yakınını kaybeden depremzedeye hakaret ettiler

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremde Hatay'da yaşayan 16 yakının kaybeden depremzede Ekşi Sözlük'teki yazarların hedefini oldu. Ekşisözlük yazarları açtıkları başlıkta depremzedeye ağıza alınmayacak hakaretler savurdu.

Gündem 19.02.2023, 15:04 19.02.2023, 16:17
Abone ol
Ekşi Sözlük yazarlarının vicdansızlığı mide bulandırdı! 16 yakınını kaybeden depremzedeye hakaret ettiler

Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki büyük depremde Hatay Samandağ'da 4 oğlunu, eşini, anne-babasını ve 9 akrabasını kaybeden vatandaşın, "Kaderimiz bu. Sağ olsun hükümetimiz destekliyor bizi. Reis babamıza inanıyorum." sözlerine karşı linç kampanyası başlatıldı. Ekşisözlük yazarları acılı depremzedeye ağıza alınmayacak hakaretler savurdu. 

16 YAKININI KAYBEDEN DEPREMZEDEYE HAKARET ETTİLER 

Sitede yer alan 'Depremde 4 oğlunu kaybeden adamın reis yorumu' başlıklı bölümde Ekşisözlük yazarları tarafından afetzedeye ağır ifadeler kullanıldı. 

TAM 47 SAYFALIK HAKARET 

18 Şubat'ta açılan başlıkta 47 sayfa boyunca çok sayıda küfür ve hakaret yöneltildi. Ekşisözlük yönetiminin onayladığı yorumlarda, doğrudan site moderatörleri de hakare etti. 

Ekşisözlük moderatörlerinden “bluewind” tarafından yapılan yorumda, “Proteo’nun (arama kurtarma köpeği) ölümü bu adamın kaybından daha derinden üzmüştür beni” ifadeleri yer aldı.

Bir başka kullanıcı ise depremzedeye küfrederek, "Size üzülen z.a.i.nin vicdanini s.... diyorum. İşte öyle bir şey." diye entry girdi. 

Depremde 16 yakının kaybeden depremzedeye Ekşisözlük'te edilen küfür ve hakaretlerden bazıları ise şu şekilde: 

  • bildiğin beyni yanmış bu adamın. yazık.

  • inanın çok şeyler yazmak istiyorum ama yazamıyorum. bu adam çok hücreli olamaz.
  • şoka girmiş herhalde, akıl tutulması derdim ama olmayan şeyin tutulması nasıl olacak.
  • bir insanın başına daha kötü ne gelebilir bilmiyorum. aptal filan diyerek geçiştirilmeyecek kadar vahim bir durumda.

  • celladına aşık olmuş bir adamın yorumu.
  • ister kızın ister kızmayın; çekirdek ailesini, en yakanlarını kaybetmiş ve yeni ev için yalakalık yapıyor. kanım dondu.

  • ülkenin cahillik seviyesini hafife almamamız gerektiğini bas bas bağıran bir video işte.
  • adamın cehaletinden kendisi kadar din adamları olan imamlar da suçludur, İslam diye sünni uyuşturucu madde zerkeden aldatıcılar

METANETLİ DURUŞU EKŞİCİLERE DERT OLDU 

Diğer yandan Ekşisözlük'te acısı hiçe sayılan depremzedenin gazeteci Adem Metan'a yaptığı metanetli konuşması ise şu şekildeydi: 

Sağ olsun müdürümüzden bizi yalnız bırakmadı, ona çok teşekkür ederim. Tüm ihtiyaçlarımızı karşılıyor, 8 günden beri bizimle ilgileniyor. Ona nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Aileden 2 kişi çıkardık, amcam var burada oturuyoruz onunla ne yapalım. 4 oğlum, eşim, babam, annem, kardeşim ve ailesi… 16 kişiyi maalesef kaybettik. Allah’tan gelen silinmez ne yapalım kaderimiz bu. Sağ olsun yine de hükümetimiz destekliyor bizi. Allah razı olsun tüm imkanlarıyla bize destek oluyor. İnşallah bu destekler devam eder açıkta kalmayız. Reisimize inanıyorum, tek umudumuz o. İnşallah bize yardımcı olur ve bizi böyle açıkta bırakmaz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!