banner2

Ekşi Sözlük'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'a korkunç tehdit!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Takma isimlerin arkasına saklanarak kişilere hakaret ediyorlar'' tepkisinde bulunduğu Ekşi Sözlük yeni bir skandala sahne oldu. Sitede bir yazar açık açık Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ölümle tehdit etti.

Gündem 26.08.2021, 22:45 26.08.2021, 23:45
Abone ol
Ekşi Sözlük'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'a korkunç tehdit!

İktidara yönelik paylaşımları kadar muhafazakarlığa dair her türlü konuya 'hakaret serbestisinin' var olduğu sosyal paylaşım sitesi Ekşi Sözlük'te skandalların ardı arkası kesilmiyor.Tehdit ve nefret dolu içerikleriyle sık sık gündeme gelen sitede bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan skandal içerikteki ifadelerle hedef gösterildi. 

''BİRİ ŞU ADAMI ÖLDÜRSÜN''

''qujea'' kullanıcı adıyla paylaşım yapan Ekşi Sözlük yazarı, ''rte'ni en az 2028'e kadar ülkeyi yönetecek olması'' başlığı altında tepki çeken bir yorum yaptı. Kullanıcı o paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı açık açık hedef gösterdi yani ölümle tehdit etti. Ekşi sözlük yazarı o paylaşımında  "rte ölene kadar malesef başımızda kalır. Bu yüzden birisi öldürsün" şeklinde korkunç bir ifade kullandı. 

EKŞİ SÖZLÜK'ÜN İŞİ SKANDAL

Sosyal paylaşım sitesi Ekşi Sözlük uzun süredir tartışmaların odağında. Yakın zaman önce de sitede 'halk ayaklanmalı' naraları atılmıştı.  "Halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor" başlıklı isyana teşvik eden içerik hakkında soruşturma açılmıştı. 

Konuyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir dijital mecra, hukuktan azade değildir. Onlar da bedelini ödeyecektir. Takma isimlerin arkasına saklanarak, kişilere hakaret edilmesine, milli ve manevi değerlere küfür edilmesine ayaklanma çağrılarına müsaade etmeyiz. Bu platformda, yalan haber, ırkçılık, terör çağrılarının yatağı olmuş vaziyette. İtibara suikastı ne ararsan bunlarda var. Yalan tezgahı gibi çalışıyorlar. Adı üstünde Ekşi Sözlük, bayağı ekşi." ifadelerini kullanmıştı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!