banner2

Ekrem'in ibriklerinden de yolsuzluk çıktı

CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'nin mezarlıklara koyduğu logolu su ibriklerinden de yolsuzluk çıktı. İBB yandaşlarını gururlandıran  o ibriklerin piyasa fiyatının 3 katı fazlasına satın alındığı ortaya çıktı.

Gündem 28.09.2021, 13:57 28.09.2021, 16:08
Abone ol
Ekrem'in ibriklerinden de yolsuzluk çıktı

AK Parti'nin altyapı, savunma ve teknolojide attığı her adımı kötüleyen, dev projeleri büyük tartışmalarla itibarsızlaştırmaya çalışan muhalefeti bugünlerde en çok gururlandıran, CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi son olarak mezarlıklara İBB logolu su ibrikleri.

zafer-arapkirli-ibrik

İBRİKTE BİLE YOLSUZLUK YAPILMIŞ

Ulaşımdaki dev sıkıntıları, özellikle çökme aşamasına gelen toplu taşımadaki durumu görmezden gelen muhalif gazeteciler, plastik ibriğin reklamını yapmaya çalışınca alay konusu oldu. Ancak daha da trajik olan İmamoğlu yönetimindeki İBB'nin öve öve bitiremedikleri yeşil ibriklerde bile fazladan ödenen ve nereye gittiği belli olmayan paralar. Zira CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mezarlıklara koyduğu İBB logolu su ibriklerinin piyasa fiyatının 3 katı fazlasına satın alındığı ortaya çıktı.  

ibb yesil ibrik

İBRİKLER İÇİN 3 KAT FAZLA PARA ÖDENMİŞ

İBB ibrikler için 24 Şubat 2021'de ihale yaptı. 10 litrelik ibrikler ihalenin yapıldığı dönemde piyasada 22 lira 90 kuruştan satılıyordu. İBB ise yaptığı ihalede 6 litrelik ibriklerin tanesini 65.99'dan satın aldı.

Piyasadaki ibriklerin 3 katı fazla para İBB kasasından çıkarken, aradaki en az 43 TL'lik farkın kimin cebine gittiği merak konusu. 

ibb ibrik

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!