banner2

Ekrem'in kankası Atina'dan geldi: Bakoyannis'le Balkan Parkı'nı açacaklar

Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz yıl Akropol'de sıcak pozlar verdiği dostuna bugün kavuşuyor. Atina Belediye Başkanı Bakoyannis, bir dizi toplantı ve park açılışı için İstanbul'a geldi.

Gündem 05.11.2022, 15:49 05.11.2022, 16:01
Abone ol
Ekrem'in kankası Atina'dan geldi: Bakoyannis'le Balkan Parkı'nı açacaklar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Atina'da samimi pozlar verdiği mevkidaşı bugün İstanbul'a geldi. Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyannis, Balkan Şehirleri Ağı (B40) girişimi çerçevesinde bugün ve yarın İstanbul'da olacak. Bakoyannis, Türkiye'deki programına akşam saatlerinde CHP'li İmamoğlu ile toplantı yaparak başlayacak. 

Kostas Bakoyannis ve Ekrem İmamoğlu

Atina'da Bakoyannis ile birlikte Akropol turuna çıkan İmamoğlu'nun, Bizans kalıntılarını yeniden canlandırma projesi çerçevesinde konuğunu Sultanahmet Meydanı'na götürmesi şaşırtıcı olmayacak. İmamoğlu yönetimi, meydandaki antik hipodromun yeniden inşa edilmesi için Anıtlar Kurulu'na müracaat etmişti. 

Ancak İmamoğlu'nun konuğunu önce Florya'daki İstanbul Planlama Ajansı'na götürmesi bekleniyor. İmamoğlu burayı 2023 adaylık kampanyası çerçevesinde 'halkla ilişkiler yönetim üssüne' dönüştürmüştü. Burada Atinalı mevkidaşıyla yapacağı toplantıların ardından İmamoğlu, yarın CHP'lilerin önem verdiği bir açılışa katılacak.

İmamoğlu attığı Twitter mesajında Balkan Şehirleri Parkı'nı açacaklarını yazdı ama açılışı Atina Belediye Başkanı ile birlikte yapacağından bahsetmedi. 

İmamoğlu ile Bakoyannis ikilisi, Zeytinburnu sahilindeki Balkan Şehirleri Parkı'nın açılış töreninde birlikte boy gösterecek. Bakoyannis'in İstanbul ziyareti ve İmamoğlu ile katılacağı programlar Yunan basınında bugün geniş yer buldu. Atina medyasına göre, park açılışında Bakoyannis bir de konuşma yapacak.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!