banner2

Ekrem İmamoğlu Yuvanidis'i arayıp hesap sordu! 'Bana niye teşekkür etmedin?'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Balıklı Rum Hastanesi yangınının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür edip kendisine teşekkür etmeyen Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Konstantin Yuvanidis'i arayıp azarlayarak görüntüleri servis etti. Yuvanidis'ten adeta hesap soran İmamoğlu kendisine neden teşekkür etmediğini sordu.

Gündem 16.08.2022, 17:51 16.08.2022, 18:40
Abone ol

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Balıklı Rum Hastanesi yangınının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür edip kendisine teşekkür etmeyen Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Konstantin Yuvanidis'i arayıp azarlayarak görüntüleri servis etti. Yuvanidis'ten adeta hesap soran İmamoğlu kendisine neden teşekkür etmediğini sordu. 

Geçtiğimiz hafta büyük bir yangın atlatan Balıklı Rum Hastanesi'nin vakıf başkanı Konstantin Yuvanidis, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a konuştu. 

'CUMHURBAŞKANIMIZ BİZİ HİÇ YALNIZ BIRAKMADI'

Yuvanidis yaptığı açıklamada, "Allah devletimizden razı olsun. Cumhurbaşkanımız bizi hiç yalnız bırakmadı. Önce Allah'a sonra Recep Tayyip Erdoğan'a minnettarım" ifadelerine yer verdi. 

Diğer yandan röportajı okuyan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Yuvanidis'i arayarak yangından sonra kendisiyle yaptığı görüşmeleri neden anlatmadığını sorarak Yuvanidis'ten adeta hesap sordu. 

20-25 MİLYON TL'LİK HASAR VAR 

Kundaklama şüphesi olduğunu belirten Yuvanidis, 20-25 milyonluk hasarın söz konusu olduğunu, ancak can kaybının yaşanmamasının kendisi için en önemli şey olduğunu söyledi. Bu yangını 15 Temmuz'a benzettiğini söyleyen Yuvanidis, "O gece nasıl insanlarımız demokrasisini korumak için sokaklara inip, birlik içinde mücadele ettiyse, yangında da öyle oldu, herkes yardıma koştu" dedi.

'MAĞDUR OLAN BİZİZ YANGINDAN ZARAR GÖREN DE BİZİZ'

"İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yangın süreciyle ilgili bazı açıklamalar yaptı. Siz bu açıklamalara dair bir şey söylemek ister misiniz?" sorusunu yanıtlayan Yunavidis, "Mağdur olan biziz, yangından zarar gören de biziz. O kadar üzüntü ve kargaşa içinde ilk gün teşekkür etmeyi unutmuştuk. Sonra hemen düzeltip, teşekkür ettik. İtfaiye Başkanı'na teşekkür ziyaretine gittim ama bir kare fotoğraf çektirip sosyal medyaya koymadım. Yani bu olaydan pay çıkarmaya gerek yok ki…" sözlerini kaydetti. 

'İMAMOĞLU SADECE YANGIN GÜNÜ GELDİ'

Diğer yandan Yuvanidis sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: 

Yangın üzerinden kimse şov yapmamalı bence. İmamoğlu İstanbul'un belediye başkanı, her kesimin sorunlarıyla yakından ilgilenmeli. İmamoğlu bir tek yangın günü geldi, sonra gelmedi de aramadı da. Bütün partilerin başkanları yangın sonrası bizi aradı, ziyaret edenler de oldu. Bir tek Kılıçdaroğlu ne aradı ne de ziyaret etti. Bunu da bir düşünmek lazım.

İMAMOĞLU YUVANİDİS'İ ARAYARAK HESAP SORDU 

Röportaj sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yuvanidis'i aradı. Yuvanidis'e sözleri sebebiyle tepki gösteren İmamoğlu, yangından sonra birçok ekip gönderdiğini, Yuvanidis ile telefonda görüştüğünü kendisine hatırlatarak röportajda bunlardan neden bahsetmediğini sordu. 

Yuvanidis'e hesap soran İmamoğlu, "Eğer sözleriniz çarpıtıldıysa da bunu gazeteye söyleyin" ifadelerini kullanarak, Yuvanidis'in yaşananları eksik anlattığını dile getirerek tepki gösterdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!