Ekrem İmamoğlu ile Pontus ilişkisi! 19 Mayıs'a soykırım iftirasını atan Apolas Lermi 19 Mayıs'ta İstanbul'da konser verdi

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan büyük skandal... İmamoğlu, Pontus bayrağı önünde şarkı söyleyen, Pontus geleneğini yaşatmaya çalıştığını açıkça belirten ve 19 Mayıs 1919'un soykırım olduğu iftirasına sözcülük eden Rum asıllı Apolas Lermi'ye 19 Mayıs'ta konser verdirdi. Türklerden İmamoğlu'na çok sert tepkiler yükseliyor.

Gündem 20.05.2022, 02:11 20.05.2022, 12:32
Abone ol
Ekrem İmamoğlu ile Pontus ilişkisi! 19 Mayıs'a soykırım iftirasını atan Apolas Lermi 19 Mayıs'ta İstanbul'da konser verdi

CHP'li Ekrem İmamoğlu, Türkleri soykırımcı ilan eden Pontusçu Apolas Lermi'yi İBB'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında sahneye çıkardı.

TÜRKLER SOSYAL MEDYADA AYAĞA KALKTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs'ta düzenlenen Apolas Lermi konseri sosyal medyada tepki çekti.

- Sosyal medyada infial uyandıran konser için, "İmamoğlu'nun 19 mayısta konser verdirttiği tipe bakın. Senin, benim vergimle.", "Delirmemiz için yapıyor bence." yorumları yapıldı. İBB'den tepkilere karşı halen bir açıklama gelmedi..

- Türkleri Pontus soykırımı yapmakla itham eden Apolas Lermi'yi, tam da 19 Mayıs'ta sahneye çıkarıyor. Bu kadarı da fazla. Siz de hiç milli şuur kalmadı mı?

- Ekrem İmamoğlu, Türk düşmanı Yunanistanlı Apolas Lermi'ye İBB bünyesinde konser yaptırdı.

- Ekrem İmamoğlu milletin aklıyla alay etmeye devam ediyor. İmamoğlu, 19 Mayıs'ı sözde "Pontus soykırımı"nın başlangıcı olarak kabul eden Rum asıllı Apolas Lermi'ye 19 Mayıs kutlamaları adı altında İstanbul'da konser verirdi!

- Apolas Lermi çok iyi tercih, bi sonraki seneye bize daha düşman birini bulur artık İstanbul Belediyesi.

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atatürk'ü katliamcı, Türkü soykırımcı ilan eden Türk ve Türkiye düşmanı Pontuscu Apolas Lermiye konser verdiriyor, hem de 19 mayısta. Bu ne Apolas Lermi aşkıymış ya. Sorsan hepsi Atatürkçü, hepsi milliyetçi. Yorumu yüce Türk milletine bırakıyorum.

PONTUSÇUYA MİLLETİN PARALARINI AKITTI

Güngören'deki İBB Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde sahneye çıkan Rum asıllı Pontusçu Apolas Lermi o anları Twitter hesabından paylaştı.

Lermi gelen tepkiler yüzünden paylaşımına gelen yorumları kısıtladı. İmamoğlu'nun düşman zihniyetin sözcüsüne ne kadar ödeme yaptığı ise henüz bilinmiyor.

PONTUSÇUYA BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ'NİN KAYNAKLARINI DA AKITMIŞ!

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun Pontusçu ile ilişkisi eskiye dayanıyor. 3 yıl öne İBB Başkanı olan ve şimdiye kadar elle tutulur hiçbir hizmet üretemeyen İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde de Pontusçu Apolas Lermi'ye belediyenin kaynaklarıyla konser verdirdiği ortaya çıktı. Beylikdüzü Belediyesi'nin resmi internet sitesinde 2017'de gerçekleştirilen konserin detayları görülüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!