Yandex Metrica

Sitede Ara

Ekransız laptop tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

Ekransız laptop tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

Teknoloji dünyası her an yeni bir gelişmeye, yeni bir ilerlemeye gebe. Sightful şirketi, ekransız AR laptop Spacetop G1'i tanıttı. İşte, ekransız AR laptop Spacetop G1'in fiyatı ve özellikleri...

Gündem

02.06.2024, 02:42

Yeninin kısa sürede eskidiği, eskinin adının bile anılmadığı teknoloji dünyasında bir önceki gelişmeyi unutturan hamleler geliyor. Ekransız laptop da bunlardan biri. Sightful şirketi, ekransız bir dizüstü bilgisayar olan Spacetop G1 laptop modelini tanıtımını yaptı. Özel AR gözlükleriyle beraber kullanılan Spacetop G1'de bu gözlüklerle kullanıcıya sanal bir 100 inçlik ekran sunuluyor. 

Bakan Fidan'dan kritik temas: Nijer Devlet Başkanı Tiani ile görüştü Bakan Fidan'dan kritik temas: Nijer Devlet Başkanı Tiani ile görüştü Haberi Görüntüle

ÜRÜN NASIL KULLANILIYOR?

Spacetop G1 ile özel AR gözlükleri birlikte geliyor. Sanal bir 100 inçlik ekran sunan bu gözlükler ekranın yerini alıyor ve siz, devasa bir ekranın keyfini sürüyorsunuz. Bu gözlükler, 1920×1080 çözünürlüğe sahip OLED ekranlar, 90Hz yenileme hızı ve 50 derecelik bir görüş alanı sunuyor. Hemen hatırlatalım kişisel reçeteli lenslerle de uyumlu. Spacetop G1, temel iş yüklerini karşılayacak Qualcomm Snapdragon QCS8550 işlemci, 16GB RAM ve 128GB depolama kapasitesi ile geliyor. Cihaz belki bir performans canavarı sayılmaz ama günlük kullanım için yeterli. 

Cihazda iki USB-C portu, WiFi 7, Bluetooth 5.3, SIM kart, 5G ve 4G desteği bulunuyor. Bununla ofiste bir monitöre bağlanabilirsiniz. Hareket halindeyken de kullanılabiliyor. Seyahat halindeyken ideal. Spacetop G1, ChromiumOS tabanlı özel bir işletim sistemi kullanıyor. Bu da jest tabanlı navigasyon ve Google’ın tüm üretkenlik yazılımlarıyla uyumlu demek.

Cihazın bataryası 8 saat dayanıyor. Bu da iç hat uçuşları ya da günlük kullanımlar için yeterli. Daha uzun süre kullanmak için ek güç kaynağına ihtiyaç olacaktır. 

Ciro Immobile yıllık maaşı ne kadar? Beşiktaş Ciro'ya ne kadar para verecek? Ciro Immobile yıllık maaşı ne kadar? Beşiktaş Ciro'ya ne kadar... Haberi Görüntüle

FİYATI NE KADAR?

Spacetop G1, 1,900 dolarla piyasaya girdi. İlk planda ekransız bir laptop için bu fiyatın yüksek olduğu düşünülebilir ancak sunduğu yenilikler ve kullanımındaki kolaylıklar dikkate alındığında bu fiyata itirazlar azalacaktır. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading