banner2

Eğitim vurgunu! CHP’li Belediyede kayıt ücretlerine yüzde 300 zam

Bursa Mudanya Belediye Başkanı CHP'li Hayri Türkyılmaz'ın 3 Ocak 2022 yılında Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte açılış kurdelesini kestiği Zübeyde Ana Çocuk Akademisinde fahiş zam skandalı yaşanıyor. Öğrenci başına aylık eğitim hizmet bedeli bin 800 TL olan okulda, yüzde 305 oranında zam yapıldı. Zübeyde Ana Çocuk Akademisinde aylık eğitim bedeli 5 Bin 500 TL'ye yükselirken velilerden ayrıca kırtasiye gideri olarak da 4 Bin TL istendi.

Gündem 03.06.2023, 10:42 03.06.2023, 11:10
Abone ol
Eğitim vurgunu! CHP’li Belediyede kayıt ücretlerine yüzde 300 zam

Bursa’da Mudanya Belediyesi tarafından inşa edilen ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 1,5 yıl önce açılışı gerçekleştirilen Zübeyde Ana Çocuk Akademisinde fahiş zam skandalı patlak verdi.

KAYIT ÜCRETLERİ İÇİN FAHİŞ ZAM

Öğrenci başına aylık eğitim hizmet bedeli bin 800 TL olan okulda, yüzde 305 oranında zam yapıldı. Zübeyde Ana Çocuk Akademisinde aylık eğitim bedeli 5 Bin 500 TL'ye yükselirken velilerden ayrıca kırtasiye gideri olarak da 4 Bin TL istendi.

VELİLERE TEBLİGAT GÖNDERİLDİ

Fahiş zamla birlikte velilere 30 Mayıs günü bir tebligat gönderildi. Velilere gönderilen tebligatta fiyatların 5 Bin 500 TL'ye yükseltildiği kayıtların ise 2 Haziran günü sona ereceği belirtildi.

ONLARCA ÇOCUK AÇIKTA KALDI

Zübeyde Ana Çocuk Akademisinde yapılan bu zam karşısında velileri neye uğradığını şaşırdı. Diğer okulların kayıtlarının tamamlanmasından dolayı çocuklarını başka okullara kaydettiremeyen veliler çaresiz bırakıldı. Velilerin, fahiş zam sonrası okul yönetimini protesto etmeye hazırlandığı öğrenildi.

YEĞENİNİ OKUL MÜDÜRÜ YAPMIŞ

Hatırlanacağı gibi Mudanya Belediye Başkanı CHP'li Hayri Türkyılmaz, okulu açar açmaz ise öz yeğeni Müge Türkyılmaz'ı okulun başına getirerek müdür yapmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!