banner2

Ege'de göçmenleri ölüme gönderen Yunanistan'dan Türkiye'ye çirkin iftira! 'Türkiye göçmenleri teşvik ediyor'

Yunanistan'da gündem tekrar Türkiye oldu. Türkiye'yi skandal ifadelerle hedef alan Yunanistan Deniz Ticaret Bakanı Yiannis Plakiotakis, Türkiye'nin mültecileri ölüme gönderdiğini Yunanların ise onları kurtardığını iddia etti.

Gündem 02.11.2022, 10:53 02.11.2022, 13:25
Abone ol
Ege'de göçmenleri ölüme gönderen Yunanistan'dan Türkiye'ye çirkin iftira! 'Türkiye göçmenleri teşvik ediyor'

Yunanistan Ege'de insanlık dışı muamele ile ölüme gönderdiği mültecilerin suçunu Türkiye'ye atmaya devam ediyor. 

Skandal açıklamalardan birisi de Yunanistan Deniz Ticaret Bakanı Yiannis Plakiotakis'den geldi. 

YUNANİSTAN'IN HAYAT KURTARDIĞINI İDDİA ETTİ 

Miçotakis'in dün imza attığı 'mülteci iftirasını' devam ettiren Plakiotakis, "Yunanistan, Türkiye'nin Ege'de sürdürdüğü oyunlara kapılmadan hayat kurtarmaya devam edecek" ifadelerine yer verdi. 

Diğer yandan Plakiotakis, konuşmasına "Bir Türk Sahil Güvenlik gemisi Yunan Karasularına giriyor, belki bir olaya neden olmak istiyor." sözlerini kullandı. 

Türkiye'ye yönelik yalan haberleri ile bilinen Proto Thema isimli gazete söz konusu açıklamaları "Bakan Samos'taki Türk provokasyonu ve Kafirea'daki gemi kazasıyla ilgili açıklama yaptı" başlığı ile duyurdu. 

TÜRKİYE'YE ATTIĞI İFTİRAYA KANIT SUNAMAYINCA REZİL OLDU 

Ayrıca, Miçotakis Litvanya Devlet televziyonu LRT'ye verdiği röportajda Türkiye'nin kaçak göçe karşı yeterince mücadele etmediğini iddia etmişti. 

Miçotakis, "Türkiye'nin Yunanistan'a göçmenleri ve mültecileri aktif olarak teşvik ettiğine dair bol miktarda kanıtımız var" iddiasını ortaya atmış fakat bir kanıt sunamayarak rezil olmuştu. 

TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALMIŞTI 

Miçotakis'in Türkiye'yi hedef alan açıklamaları ile kriz başlamış, Türkiye'nin adını vermeden Türkiye'yi hedef alan Miçotakis şu ifadeleri kullanmıştı: 

Yunanistan komşularına dostluk elini uzatıyor. Ancak egemenliğimize, egemenlik haklarımıza yönelik ihlallere ve derhal son bulmaları gereken Yunan adaları üzerindeki üst uçuşlara müsamaha göstermeyeceğiz. Siz Kongre üyelerinden, bölgede silah satışları ile ilgili kararları verirken, NATO’nun güneydoğu kanadında yeni bir istikrarsızlık tehlikesini göz önünde bulundurmanızı istiyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!