banner2

Economist'in skandal 'ERDOĞAN' kapağına tepki yağdı: Sandığa giderken bu kapağı unutmayın

Economist'in skandal 'ERDOĞAN' kapağına tepki yağmaya devam ediyor. Seçimlere sayılı zaman kala The Economist Dergisi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'yi hedef alan ve bayatlayan 'diktatörlük' yakıştırmasına çeşitli platformlardan tepkiler geldi. "Sandığa giderken bu kapağı aslâ unutmayın!" yorumu ise dikkat çekti.

Gündem 20.01.2023, 12:10 20.01.2023, 12:54
Abone ol
Economist'in skandal 'ERDOĞAN' kapağına tepki yağdı: Sandığa giderken bu kapağı unutmayın

The Economist Dergisi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'yi hedef aldı. İngiliz merkezli derginin skandal kapağına dünden bu yana çok sayıda siyasetçi, sanatçı ve sosyal medya kullanıcısından tepkiler çığ gibi büyüdü. Erdoğan'ı hedef aldığı ve bayatlayan 'diktatörlük' yakıştırmasına bir kez daha başvurduğu kapağı sosyal medyada tepki çekerken konuyla ilgili binlerce tweet atıldı.

Batı'nın Economist ve benzeri güdümlü medya organlarının Türkiye seçime giderken yaptığı bu yayınların sandığa giderken unutulmaması gerektiğinin altı çizildi.

YİNE BAŞLADILAR!

Türk Bayrağı'nın da deforme edildiği skandal kapağa ilk tepki İletişim Başkanlığı'ndan geldi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı açıklamada "Yine başladılar! The Economist, entelektüel açıdan tembel, sıkıcı ve kasıtlı bir cehalete dayalı Türkiye tasvirini yeniden piyasaya sürdü. Klişe sözler, dezenformasyon ve küstah bir propagandayla kendilerince Türk demokrasisinin sonunu ilan ediyorlar" dedi.

The Washington Post'un 2023'ün en önemli olayı olarak Türkiye'deki seçimleri göstermesinin hemen ardından Economist'in Başkan Erdoğan'ı hedef almak için özel sayı çıkarması batı medyasındaki Türkiye rahatsızlığına dikkat çekti.

Konuyla ilgili gazeteciler, sanatçılar ve çok sayıda sosyal medya kullanıcısından çarpıcı tespitler geldi. İşte öne çıkanlar:

(GAZETECİ-YAZAR) YUSUF KAPLAN: SANDIĞA GİDERKEN BU KAPAĞI UNUTMAYIN

ABD'nin Washington Post gazetesi 2023 yılının en önemli olayının Türkiye'deki seçimler olduğunu yazmıştı. İngilizlerin The Economist dergisi, Erdoğan'a savaş ilan etmiş! "Türkiye diktatörlüğe ve felaketin eşiğine sürükleniyor" diyor! Sandığa giderken bu kapağı aslâ unutmayın!

(YAZAR) ORHAN BAYLAN: FİTNE ZAMANI DÜŞMAN OKUNU TAKİP EDİN!

The Economist: "Türkiye diktatörlüğün eşiğinde" başlığıyla aldığı yazı gorselinde hilalin iç yüzünde Erdoğan siluetine yer vermis. İmam Şafi ne diyordu: "Fitne zamanı düşman okunu takip edin, o sizi hak olana götürür"

(YAZAR) ÖZNUR KÜÇÜKER SİRENE: ENERJİNİZİ KENDİ KRİZLERİNİZE SAKLAYIN

İngiltere merkezli The Economist, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ülkeyi diktatörlüğe sürüklemekle suçluyor. Bence bu enerjisini İngiltere'de Brexit sonrası bitmeyen ekonomik ve siyasi krizlere ve Kraliyet ailesinin skandallarına harcasın. Onları görünce halimize şükrediyoruz.

ESAT KİBAROĞLU: TEŞEKKÜRLER ECONOMİST!

Teşekkürler Economist! Bize kimin Hak'tan yana olduğunu gösterdiğin için., Düşman oku bize neyi gösterir hatırlattığın için..

(GAZETECİ) FAZIL DUYGUN: MADEM BÖYLE GÖRÜYORLAR…

Madem, Batı düşman olarak böyle görüyor, bundan sonra " Erdoğanlı bu Türk bayrağını" kullanalım. The Economist rezil bir manşet atmış ama bu görüntü güzel!

(GAZETECİ-YAZAR) HASAN ÖZTÜRK:

Oklar nereden geliyorsa "düşman"ın; nereye gidiyorsa "dostun"dur! The Economist Erdoğan'ı hedef aldı: Türkiye diktatörlüğün eşiğinde olabilir.

(SANATÇI) DURSUN ALİ ERZİNCANLI: DİKTATÖRLÜĞE GİDİYOR(MUŞ!)

Türkiye diktatörlüğe gidiyornuş! Hele de ki sene ne? … The Economist

ENES KARA: TÜRKİYE YÜZYILI BAYRAĞI

Batı söz geçiremediği adama "diktatör", emir verdiği kuklaya ise "demokrat" der! "The Economist" havlasa da... Allah nurunu tamamlayacak. Bu arada bayrak da o biçim yakışmış yani! Türkiye Yüzyılı Bayrağı

(MİLLETVEKİLİ) BETÜL SAYAN KAYA: SELAHADDİN MANŞETİNİ UNUTMADIK

7 Haziran seçimlerinde bir İtalyan gazetesi Cumhurbaşkanımız için "Yeni Bin Yılın Selahaddin Eyyubisi'ni durdurduk" diye manşet atmıştı. Şimdi yine seçim sürecindeyiz ve aynı rolü bu kez The Economist almış.Hevesleri kursaklarında kalacak. #TürkiyeYüzyılını durduramayacaksınız!

(MİLLETVEKİLİ) ZEMZEM AÇANAL: BAŞARAMAYACAKSINIZ!

Her seçim döneminde olduğu gibi yine başladılar! Batı'nın tetikçileri devrede. İngiliz The Economist 2023 seçimleri için Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan 'ı hedef alan savaş başlatmış. Başaramayacaksınız… Çünkü; hesaba katmadığınız yüce Türk Milletinin iradesi var…

PROF. DR. CEMAL ARSLAN: BAŞKA ÜLKELERİN İÇ İŞLERİNE KARIŞMA ALIŞKANLIĞI

The Economist dergisi, uzun yıllardır sürdürdüğü Klasik taktikleri ile başka ülkelerin iç işlerine karışmaya devam ediyor. Bu hafta Türkiye iç politikasına ve 14 Mayıs'da yapılması planlanan seçimlere doğrudan bir müdahale içeren oldukça tartışmalı bir başlıkla yayına çıkmış. Bir taraftan Türkiye'nin NATO içindeki öneminden bahsedip, Suriye İç Savaşı ve Rusya-Ukrayna Krizi'ndeki rolünü överken, diğer taraftan Türkiye'de 14 Mayıs'da yapılması düşünülen seçimleri kendi lehlerine etkilemeye ve iç politikasını dizayn etmeye yönelik operasyon yapmış.

(SANATÇI) UMUT MÜRARE: YİNE BAŞLADILAR

Yine başladılar! Batı'nın tetikçileri devrede. The Economist'e tepki yağıyor

(YAZAR) BARTU SORAL: DÜNYAYI BOMBALAYANLAR TÜRKİYE'YE DEMOKRASİ DERSİ VERİYOR

ABD'den sonra İngiltere'nin meşhur The Economist dergisi de Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığına girişti… Irak'ı, Libya'yı kitle imha silahı yalanıyla bombalayan, milyonlarca insanı öldüren, askeri darbeleri örgütleyen Anglosaksonlar Türkiye'ye demokrasi dersi veriyor…

DOÇ. DR. OĞUZHAN BİLGİN: BU BİR İTİRAFTIR

The Economist düşmanlık yapmak isterken aslında seçimi Erdoğan'ın kazanacağını tahmin ettiklerini itiraf etmiş.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!