Yandex Metrica

Sitede Ara

E-Devlet'ten 'akraba silme' özelliği sosyal medyada yayılmıştı! İşin gerçeği çok başka çıktı!

E-Devlet'ten 'akraba silme' özelliği sosyal medyada yayılmıştı! İşin gerçeği çok başka çıktı!

Sosyal medya hesapları üzerinden 'E- Devlet'ten akraba silme özelliği' geldiği haberi yayılmıştı. Yayılan haberler üzerine ise İletişim Başkanlığı iddiaların gerçekleri yansıtmadığını, görüntülerin dijital ortamda manipülasyon amacı ile hazırlandığını açıkladı.

Gündem

23.06.2024, 11:31

Sosyal medya da ve birçok haber sitesinde 'E-Devlet'ten akraba silme' özelliği yayılmıştı. Sosyal medya da günlerdir konuşulan konuya ilişkin ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi  konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Adnan Oktar davasında kediciklerden iltifat yağmuru: Aşkım beyaz sana çok yakışmış seni çok özledik Adnan Oktar davasında kediciklerden iltifat yağmuru: Aşkım beyaz sana çok... Haberi Görüntüle

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Bakanlık resmi sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, 'Akrabalarınızı, e-Devlet üzerinden akrabalıktan çıkarabilirsiniz' iddiası doğru değildir. Türkiye'nin dijital platformu e-Devlet Kapısı'nda, "Akraba İlişiği Kesme İşlemleri" dedi.

45 ilde 45 ilde "Narkoçelik" operasyonu: 320 zehir taciri tek tek yakalandı Haberi Görüntüle

'MANİPÜLASYON AMAÇLI HAZIRLANMIŞTIR'

Bakanlık, ''Bahse konu iddialara dayanak olarak gösterilen ekran görüntüleri, E-Devlet Kapısı'ndaki bir hizmete ait değildir. Görüntüler, dijital ortamda manipülasyon amaçlı hazırlanmıştır. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz." duyurdu.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading