Yandex Metrica

Sitede Ara

Dünyanın gözü bu zirvede: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar

Dünyanın gözü bu zirvede: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO'nun 75. Yılı Anma Etkinliğine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirvede Macaristan Başbakanı Orban'ı kabul etti. Görüşmede, Türkiye ve Macaristan ikili ilişkileri, Türkiye'nin AB'ye katılım süreci ile bölgesel ve küresel konular ele alındı.

Gündem

10.07.2024, 11:02

Yoğun diplomasi turuna devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adresi bu kez ABD.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği ABD'nin başkenti Washington'daki temaslarına başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran Cumhurbaşkanı seçilen Mesud Pezeşkiyan'a tebrik telefonu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran Cumhurbaşkanı seçilen Mesud Pezeşkiyan'a tebrik telefonu Haberi Görüntüle

TOPLUCA FOTOĞRAF ÇEKİLDİ

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Andrew W. Mellon Auditorium'da düzenlenen NATO'nun 75. Yılı Anma Etkinliğine katıldı.

Zirveye katılan devlet ve hükümet başkanları, etkinliğin başlangıcında toplu fotoğraf çektirdi.

Programda, İkinci Dünya Savaşı, NATO'nun kuruluşu, Bosna Savaşı, Kırım'ın ilhakı ve Rusya-Ukrayna Savaşı gibi farklı olaylara ilişkin görüntülerin yer aldığı video gösterildi.

Söz konusu etkinlikte, ABD Başkan Joe Biden ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg açılış konuşması yaptı.

Yoğun dalga ve rip akıntısı! O şehirde denize girişler yasaklandı Yoğun dalga ve rip akıntısı! O şehirde denize girişler yasaklandı Haberi Görüntüle

ERDOĞAN'IN ÇANTASINDA 4 ÖNEMLİ KONU BAŞLIĞI

Zirvede birçok liderle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğam'ın NATO çantasında, küresel meselelerden bölgesel ve ikili konulara kadar uzanan çok sayıda dosya yer alacak. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, Rusya-Ukrayna savaşı, Karadeniz’in güvenliği ve Ortadoğu’daki gelişmeler Erdoğan’ın gündemindeki en sıcak başlıklar olarak öne çıkıyor.

11 Temmuz İstanbul su kesintisi! Üsküdar, Kadıköy, Maltepe'de sular ne zaman gelecek? 11 Temmuz İstanbul su kesintisi! Üsküdar, Kadıköy, Maltepe'de sular ne... Haberi Görüntüle

MACARİSTAN BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'ı kabul etti. Görüşmede, Türkiye ve Macaristan ikili ilişkileri, Türkiye'nin AB'ye katılım süreci ile bölgesel ve küresel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye'nin, Ukrayna-Rusya savaşı ve İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının sona ermesi için barışçıl çabalarını sürdürdüğünü, uluslararası kamuoyunun bu bölgelerde barışın tesisi için gayretlerini artırması gerektiğini belirtti.

Erdoğan, Macaristan'ın dönem başkanlığında Türkiye'nin, AB'ye katılım sürecinin canlandırılması ve ilişkilerin ilerletilmesi noktasında destek beklediğini de ifade etti.


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading