banner2

Dünyanın en zehirli örümceği satışta: Bir tanesinin fiyatına inanamayacaksınız

Dünyanın en zehirli örümceği internetten satışa çıkarıldı. Zehirli tarantulalar büyük meblağlara satılırken internetteki ilanda 'Türkiye'nin her yerine kargo yapılabileceği' belirtildi.

Gündem 02.02.2023, 17:08
Abone ol
Dünyanın en zehirli örümceği satışta: Bir tanesinin fiyatına inanamayacaksınız

Dünyanın en zehirli örümcek türleri arasında yer alan tarantulalar, Türkiye'ye yasa dışı yollarla getirilerek internetten satışa çıkarıldı. 

TANESİ 2 BİN 500 LİRA'

'Lasidora parahybana', 'Tliltocatl albopilosum' ve 'Pterinochilus Murinus' cinsi tarantulaların tanesi internette 125 ile 2 bin 500 lira arasındaki fiyatlara satılıyor. 

'TÜRKİYE'NİN HER YER İNE KARGO'

Zehirli tarantularların internetteki ilanlarında  yazan şu ifadeler ise görenleri şaşırttı:

Türkiye'nin her yerine güvenli bir şekilde kargo yapabilirim. Ekstra yanında ufak yaşam alanı ve idare etmelik mikro un kurdu verilecektir. Lütfen gün içinde iletişime geçiniz', 'Toplu alımlarda indirim yapılır', 'Yem yemesinde hiçbir problemi yoktur. Elime almaya cesaret edemediğim için agresif mi, değil mi bilmiyorum.

Teraryumdan kaçma gibi huyları yok. Çok güzel bir canlıdır. Renkleri yerindedir. Fiyata teraryumu da dahildir. Cinsiyetinden tam emin değilim ama yüzde 80 dişi', 'Dişi erkek murinus canlı yoğunluğundan dolayı satılıktır. Nakit olması önceliktir fakat mantıklı takas tekliflerine açığım. Rakamda pazarlık yoktur.

CEZASI 26 BİN 390 LİRA

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri, zehirli tarantulaların satıldığının belirlenmesi durumunda hayvan başına 26 bin 390 TL ceza uygulanacağını bildirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!