Yandex Metrica

Dünya Ay Yıldız Projesi'ne kilitlendi: Pentagon'dan daha büyük

Dünya Ay Yıldız Projesi'ne kilitlendi: Pentagon'dan daha büyük

ABD merkezli popüler internet sitesi Business Insider, tüm askeri birimlerin bir araya toplandığı Ay Yıldız Projesi'ni gündeme getirdi. Pentagon'un bulunduğu yerleşkeyle kıyaslama yapıldı.

Gündem

08.03.2024, 11:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta başında katıldığı Ay Yıldız Projesi, dünyada bütün gözlerin Türkiye'ye çevrilmesine yol açtı.

Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi Temel Atma Töreni'nde konuşan Erdoğan, "Ay Yıldız Projesi ile Milli Savunma Bakanlığımızı, Genelkurmay Başkanlığımızı, tüm kuvvet komutanlıklarımızı bir araya toplamış oluyoruz" ifadesinde bulunmuştu.

Alanda inşa edilecek binalar, nükleer saldırıyı bile ekarte eden son teknolojiyle donatılmasının yanı sıra çevreye de duyarlı olacak.

ABD merkezli haber sitesi Business Insider, projenin ABD Savunma Bakanlığı'ndan (Pentagon) daha büyük olacağına vurgu yaptı.

Yasa teklifinde sona gelindi! Uymayanlara hapis cezası: 7 Madde de sokak köpekleri düzenlemesi netleşti! Yasa teklifinde sona gelindi! Uymayanlara hapis cezası: 7 Madde de... Haberi Görüntüle

PENTAGON İLE KIYASLADILAR

Haberde, "Türkiye'nin Ay Yıldız askeri kompleksi, Pentagon'dan daha büyük olacak." denildi. Binaların tasarımıyla ortaya ay-yıldız şeklinin çıktığı, projenin 2023'te tamamlanacağı kaydedildi.

Birlikte doğdular birlikte öldüler! 15 Temmuz'da şehit olan ikiz polislerin babası konuştu: Evlatsız yaşarız vatansız yaşayamayız! Birlikte doğdular birlikte öldüler! 15 Temmuz'da şehit olan ikiz polislerin... Haberi Görüntüle

12,6 MİLYON METREKARE KAPALI ALAN, 15 BİN GÖREVLİ...

Haberde, söz konusu projenin yaklaşık 12,6 milyon metrekarelik alan üzerinde konumlandırıldığı, 890 bin metrekare kapalı alanda inşa edileceği ve 15 bin görevliyi ağırlayabileceğinin altı çizildi.

Lugano Fenerbahçe maçını şifresiz veren yabancı uydu kanalları | FB-Lugano maçını yayınlayan kanallar hangileri? Lugano Fenerbahçe maçını şifresiz veren yabancı uydu kanalları | FB-Lugano... Haberi Görüntüle

PENTAGON'UN BÜYÜKLÜĞÜ NE KADAR?

Söz konusu haberde ABD'deki Pentagon'un yaklaşık 600 bin metrekarelik ofis alanına sahip olduğu bilgisine yer verildi.

Ay Yıldız Projesi'nden "Dev yıldız şeklindeki bina, sergi alanı ve yerleşkenin girişi olarak hizmet verecek. Hilal ise törenler için açık bir alanı çevreliyor." şeklinde bahsedildi.

Manisa merkezli FETÖ operasyonu: 9 kişi kıskıvrak yakalandı Manisa merkezli FETÖ operasyonu: 9 kişi kıskıvrak yakalandı Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE'NİN ASKERİ GÜCÜNÜ ARTIRMA MİSYONU"

Erdoğan'ın "Her şeyiyle, duruşuyla düşmana korku, dosta güven veren bir yapıyı burada meydana getirmiş olacağız." ifadesi paylaşıldı ve şöyle denildi:

"Ay Yıldız, Erdoğan'ın Türkiye'nin askeri gücünü artırma misyonunun sonuncusu."

Öte yandan Türkiye'nin savaş gemisi ve tasarımı dahil yerli silah ve askeri teçhizat üretimine odaklandığı belirtilerek, İHA ve SİHA'ların bu alanda ABD'nin MQ-9 Reaper aracına rakip olduğuna dikkat çekildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading