banner2

DSP lideri Aksakal'dan Atatürkçülere ve solculara çağrı: Mührümüzü Recep Tayyip Erdoğan'ın üzerine basıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Aydın'da düzenlenen mitingde konuşan Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, "Bir solcu, bir Atatürkçü, gerçekten solcuysa ve gerçekten Atatürkçüyse öncelikle yurtseverdir, vatanseverdir, antiemperyalisttir. Sizlere de buradan çağrım vatan tek, bayrak tek. milletimiz tek ve yüreğimiz tek, 14 Mayıs'ta hep birlikte mührümüzü Recep Tayyip Erdoğan'ın üzerine basıyoruz." dedi.

Gündem 09.05.2023, 19:36
Abone ol
DSP lideri Aksakal'dan Atatürkçülere ve solculara çağrı: Mührümüzü Recep Tayyip Erdoğan'ın üzerine basıyoruz

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Aydın'da Atatürk Kent Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin önemli bir yol ayrımında olduğunu söyledi.

Aksakal'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

EMPERYALİSTLER TAYYİP ERDOĞAN'I İNDİRMEK İSTİYOR

Amerika Birleşik Devletleri'nin başını çektiği küresel emperyalist sistemin bölgemiz üzerindeki heveslerini biliyorsunuz. Hatırlayın, geçmişte bu heveslerini hayata geçirebilmek için Demokratik Sol Partinin efsanevi lideri Ecevit'i neredeyse öldürüyorlardı. Neden? Irak'ın işgaline müsaade etmediği için, orada Müslüman kanı dökülmesine izin vermediği için. 'Komşularımızın bir karış toprağına biz emperyalist düşmanların postalını bastırtmayız.' dediği için onu iktidardan uzaklaştırdılar. Bakın tarih tekerrürden ibaret gibi değil mi? Şimdi de PKK terör devletinin kurulmasına karşı güçlü bir iradeyle büyük bir mücadele yürüten Tayyip Erdoğan'ı indirmek istiyorlar. Peki 100 yıllık Cumhuriyetin kurucusu Kurtuluş Savaşı'mızın ölümsüz lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan giderek, o gün 2002 yılında bu emperyalist saldırıya karşı duran Bülent Ecevit'in o Kıbrıs Fatih'i Bülent Ecevit'in koltuğunda oturan Önder Aksakal bunlarla bir işbirliği içerisine girebilir mi? Giremez. Girmeyeceğiz de ve girmedik de.

MUHALEFETİN YEREL ÖZERKLİK VAADİ

Bu statü nedir acaba? Statü dedikleri hadise federasyondur, özerkliktir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin anayasasından, Türklük tanımını ortadan kaldırmaktır. Bunların statü dediği budur. Bölücü bir yapıyla Türkiye'mizin bu Anadolu topraklarını bölmeye çalışanlara, Aydın izin verecek mi? HDP'nin Eş Genel Başkanı çıktı geçenlerde dedi ki, - resmi açıklama da yaptılar biliyorsunuz - 'Biz cumhurbaşkanı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz'. Neden? 'Çünkü hedeflerimizle örtüşüyor' dedi. Bunların hedefleri ne kardeşlerim? Bakın ben size kısaca hatırlatayım. Hedefi şu; PKK'nın elebaşları Kandil'den diyorlar ki 'Kayyum uygulaması kaldırılsın'. Kemal Bey ne diyor? 'İktidara gelir gelmez kayyum uygulamasını kaldıracağız'. Örtüşüyor mu? Örtüşüyor. PKK'nın elebaşları Kandil'den diyor ki 'Sınır ötesi operasyonlar durdurulsun'. Kemal Bey de diyor ki 'Biz gelir gelmez sınır ötesi harekatları durduracağız' diyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ülkesiyle ve milletiyle bölünmez bir bütündür deyip o Gençliğe Hitabesinde bizlere bu cumhuriyeti emanet eden Atatürk'ün ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olarak bugün bu saldırılara hep birlikte göğüs gerecek miyiz? İşte Demokratik Sol Parti, Önder Aksakal onun için bugün burada.

BU SEÇİMLER EKONOMİK KAYGILARIN TARTIŞILACAĞI SEÇİMLER DEĞİL

İktidarlar yanlış yapabilirler, yanlış kararlar alabilir. Yeter ki vatana ve millete ve devlete zeval getirmesinler. Ekonomi her zaman bir düzene sokulur. Biz de geçmişte hatalar yaptık. Yani pancara, tütüne ve şekere kota koymak DSP'nin işi miydi? Değildir ama işte o Derviş zihniyeti, o politikalar maalesef devleti yönetenlere zaman zaman yanlışlar yaptırabiliyor. Her geçen gün bu eksiklikler düzeltilecektir. 'Ben geçmişte oy vermiştim işte şimdi ekonomik sıkıntılar var, bir daha oy vermemeyi düşünüyorum' diyen kardeşlerime buradan seslenmek isterim: Bu seçimler ekonomik kaygıların tartışılacağı seçimler değil. Onun için sizler de önceden verdiğiniz gibi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a 14 Mayıs'ta en güçlü desteği vereceksiniz. Öyle az buz farkla değil. Bakın açık ara farkla seçmemiz gerekiyor.

14 MAYIS'TA HEP BİRLİKTE MÜHRÜMÜZÜ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN ÜZERİNE BASIYORUZ

Bir solcu, bir Atatürkçü, gerçekten solcuysa ve gerçekten Atatürkçüyse öncelikle yurtseverdir, vatanseverdir, antiemperyalisttir. Bakın bugün başında Amerika Birleşik Devletleri değil mi emperyalizmin ağa babası. Öbür ucunda taşeronu PKK, bir ip gibi dizilmişler. Kendilerine solcuyum diyenlerin hepsi Amerika'nın yanında. Bunun adı solculuk değil. Onun için önümüzde 3-4 gün daha var. Akşam başınızı yastığa koyduğunuzda eğer yarın solculuk yapabileceğiniz, sol siyasetinizi hayata geçirebileceğiniz bir vatan yoksa atın gitsin o solculuğu. Sizlere de buradan çağrım vatan tek, bayrak tek. milletimiz tek ve yüreğimiz tek, 14 Mayıs'ta hep birlikte mührümüzü Recep Tayyip Erdoğan'ın üzerine basıyoruz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!