Domuzdan kalp nakli Kuran’da caiz midir? Cübbeli Ahmet Hoca'dan çok konuşulacak sözler

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, ABD’de meydana gelen domuz kalbi naklini yorumladı. Cübbeli Ahmet Hoca, 'Domuz pisliğin ta kendisidir, domuzun tüyünü dahi kullanmak Kuran’da caiz değildir.' dedi.

Gündem 11.01.2022, 16:27 11.01.2022, 16:29
Abone ol
Domuzdan kalp nakli Kuran’da caiz midir? Cübbeli Ahmet Hoca'dan çok konuşulacak sözler

ABD'de hayatını tehdit eden bir kalp hastalığı bulunan 57 yaşındaki bir hastaya genetiği değiştirilmiş bir domuzun kalbi başarılı bir şekilde nakledildi. 

BİNLERCE HASTA İÇİN UMUT IŞIĞI OLDU

Dünyada ilk kez gerçekleştirilen nakil; organ nakli bekleyen binlerce hasta için bir umut ışığı oldu. Tüm dünyada ses getiren operasyona Cübbeli Ahmet Hoca da sessiz kalamadı. 

'CAİZ DEĞİLDİR'

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, ABD’de meydana gelen domuz kalbi naklini yorumladı. Odatv’ye konuşan Cübbeli Ahmet Hocaa, şu ifadeleri kullandı; ''Domuz pisliğin ta kendisidir, domuzun tüyünü dahi kullanmak Kuran’da caiz değildirBaşka bir alternatif varsa ve kullanılmıyorsa caiz değildir. Başka alternatif yoksa mecburi olarak kullanılabilir.''

'ESTETİK KAYGI OLMADIĞI İÇİN KABUL EDİLEBİLİR'

''Bu olayda adı geçen kişinin başka alternatifi olmadan organı kabul etmesi istisnadır'' diyen Ahmet Ünlü, ''Bu durum hayat memat meselesidir. Estetik kaygı olmadığı için kabul edilebilir'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!