Yandex Metrica

Dolar üzerinden siyasi müdahale yapılıyor! Erdoğan'ı kimler yalnız bırakıyor?

Dolar üzerinden siyasi müdahale yapılıyor! Erdoğan'ı kimler yalnız bırakıyor?

Türkiye ekonomik saldırı altında! Enflasyon, dolar yükseliyor. Ciddi toplumsal reaksiyon var. Ama birileri bunu kullanıp siyasi müdahale yapıyor. Açık ve net “darbe” süreci işletiliyor. Erdoğan’a şantaj yapılıyor. Peki Cumhurbaşkanı, böyle bir günde neden yalnız bırakılıyor? Konuşması gerekenler neden susuyor? TRHaber Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül yazdı.

Gündem

23.01.2024, 18:20

Türkiye ciddi ekonomik saldırı altında. Görünüşte enflasyon, dolar yükselişi yaşanıyor. Ve bu çok ciddi bir sorun. Buna yönelik bir kamuoyu reaksiyonu var. 
Ama birileri bu reaksiyonu bir infiale dönüştürmeye çalışıyor. İşte burada başka ajandalar kendini ele veriyor. Kim ne planlıyor, nasıl bir kampanya yürütüyor?

15 Temmuz bugün toplu taşıma bedava mı? İstanbul-İzmir-Ankara'da otobüsler ücretsiz mi? 15 Temmuz bugün toplu taşıma bedava mı? İstanbul-İzmir-Ankara'da otobüsler ücretsiz... Haberi Görüntüle

EKONOMİ ÜZERİNDEN SİYASİ DARBE TEZGAHLANIYOR

COVİD-19 salgını küresel ekonomiyi neredeyse durdurdu. Bütün ülkeler ciddi sarsıntılar geçiriyor. Durumu kurtarmaya çalışıyor. Türkiye de, her ülke gibi, son iki yılın ağır faturasını en aza indirecek yapısal adımlar atmaya çalışıyor. Benzer çabalar bir çok ülkede yürütülüyor. 
Ancak bugün Türkiye’de yaşanan, ekonomik sarsıntılar üzerinden bir siyasi saldırıdır. Açık ve net olarak bir tür “darbe”, “müdahale” süreci işletiliyor. Yeni bir frısat bulunmuş gibi, bütün Erdoğan düşmanları, Türkiye’yi felakete sürüklemeyi göze alarak, harekete geçti. 

YİNE HEPSİ TOPLANDI. TEFECİLER 
SAFINDA TÜRKİYE’YE SALDIRIYOR

CHP’den İP’ye, Abdullah Gül’den Ali Babacan’a, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Temel Karamollaoğlu’na, Ahmet Davutoğu’ndan Meral Akşener’e, PKK’dan FETÖ’ye kadar, hepsi toplandı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Türkiye’ye karşı yıkıcı bir saldırı yürütülüyor. 

Irak'ın kuzeyinde PKK provokasyonu: Teröristler, Dergele köyünü ateşe verdi Irak'ın kuzeyinde PKK provokasyonu: Teröristler, Dergele köyünü ateşe verdi Haberi Görüntüle

MİLLETİN SIKINTISI UMURLARINDA BİLE DEĞİL

Ekonomik gerçeklikten uzak, milletin sıkıntılarını istismar eden, zaaflarını sömüren, bunlar üzerinden siyasi iktidar arayışına giren, Türkiye adına utanç verici, ahlaksız bir kampanya başlatıldı. 
Dolar-faiz kıskacına sıkıştırılmış Türkiye’yi, bu cendereden kurtaracak yapısal adımlar atılınca küresel sermaye ve tefeciler hemen harekete geçip bir intikam saldırısına girişti. 
İçeridekiler de, tam kıta bunların safında kendi ülkelerini vurmaya başladı. Bir tür “siyasi terör” işletmeye başladı. 

PEKİ SİZLER NİYE SUSUYORSUNUZ? 
BU NEYİN POZİSYON ALIŞI BÖYLE?

Gezi olaylarından 17/25 Aralık müdahalesine, suikast girişimlerinden 15 Temmuz’a, Türkiye’yi çevreleme opersyonlarından içeriden devirme girişimlerine kadar, bütün çokuluslu operasyonlardan bir yenisini daha yaşıyoruz şu an. 
Ve bu tamamen demokrasi dışı arayış için bir olağanüstülük ortamı hazırlama amacı güdüyor. 
Diğerlerini anladık da, Erdoğan’ın yanında görünenlerin “pozisyon alıp susmaları, gizlenmeleri” açıklanabilir bir şey değil. Bu suskunluk, bu pozisyon alış bile, meselenin dolar, enfelasyonla sınırlı olmadığını, ekonomik sorunun çok ötesinde bir şeyler planlandığını ortaya koymuş durumda. 

Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde hangi Türk üniversiteler var? Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde hangi Türk üniversiteler var? Haberi Görüntüle

ERDOĞAN YALNIZ MI BIRAKILIYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yine mi yalnız bırakılacak? MHP lideri Devlet Bahçeli dışında kimseden neden ses çıkmıyor? 
Erdoğan’a destek veren medya neden etkili yayınlar yapmıyor? Ekonomik bürokrasisi, siyasi çevreleri neden seslerini yükseltmiyor? Sermaye çevreleri neden su-pus oldu?

Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: Bedelli askerlik ücreti belli oldu Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: Bedelli askerlik ücreti belli oldu Haberi Görüntüle

KÜRESEL SERMAYE İÇİN ÜLKEMİZİ VURUYORLAR

Evet, ciddi bir sorun var. Dolar yükseliyor, enflasyon yükseliyor. Buna bağlı bir toplumsal tepki var. Ama bunun ötesi var. Bir siyasi dalga büyütülüyor. Küresel sermaye adına Türkiye ağır saldırılara maruz bırakılıyor. 
Milletin sıkınıtıları, doların yükselmesi, faizin düşmesi, fiyatların artması bunların umurunda bile değil. Onlara hiç bir şey olmaz. Onlar bunu bir siaha dönüştürüp içeride bir şeyler tezgahlama peşinde. 

Fenerbahçe Allan Saint Maximin'i trasfer mi etti? Allan Saint Maximin forvet mi, orta saha mı? Fenerbahçe Allan Saint Maximin'i trasfer mi etti? Allan Saint Maximin... Haberi Görüntüle

BUNU KİMLER PLANLADI, KİMLER YÜRÜTÜYOR?

Kim adına? ABD ve Avrupa adına? Erdoğan’ı devirmek için bunca darbe girişyimlerini planlayıp yöneten ABD ve Avrupa adına. Türkiye diye bir dertleri yok. 
Başkasının silahıyla ülkesini vuran bir siyasi kimlik omurgasızlıktır. Bunlar yaşanırken pozisyon alıp sessizliğe bürünenlerin ise, dikkatle not edilmesi gerekir. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading