Doğu Perinçek bombası: Meral Akşener'i HDP'nin yanına oturtan ABD'dir!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İYİ Parti lideri Meral Akşener'i HDP'nin yanına oturtan gücün ABD olduğunu dile getirerek Millet İttifakı'nı 'Biden tayfası' şeklinde niteledi.

Gündem 13.01.2022, 11:46
Doğu Perinçek bombası: Meral Akşener'i HDP'nin yanına oturtan ABD'dir!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek'ten sert sözler... TvNet'te katıldığı programda Millet İttifakı'nı eleştiren Perinçek, Akşener'i PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin yanına yerleştiren gücün ABD olduğunu dile getirdi. Perinçek şunları söyledi:

"Akşener PKK ve HDP ile aynı safta. ABD o kadar esaslı bir operasyon yaptı ki... Siz MHP'den herhangi bir grubu getirip PKK'nın yanına oturtabilir miydiniz? Oturtamazdınız. Ama alırsınız CHP'nin yanına oturtarak PKK'nın yanına oturtmuş olursunuz. CHP'nin bir yanında İYİ Parti varsa bir yanında da PKK, HDP var. Bugün hepsi beraberler. PKK ve HDP aynı safta 'Biden tayfası' oluşturmuşlar."

HEPSİ AYNI SAFTALAR 

"Mal meydanda. Bakın şuanda CHP'nin yanına MHP'den koparıp oraya kimi getirdiler? ABD, Meral Akşener'i getirdi. Öbür yanda kim var? PKK var. PKK, HDP, FETÖ, Meral Akşener, Kılıçdaroğlu, Davutoğlu, Babacan hepsi beraber. Bugün Meral Akşener PKK ve HDP ile aynı safta değil mi? Bunun deliline gerek var mı? Ortada her şey. Beraber mücadele ediyorlar. Hedefleri aynı. Beraber 'Tayyip Erdoğan'ı devireceğiz' diyorlar. Biden tayfası oluşturmuşlar. Hepimizin gözü önünde olan bir olay bu." 

EN TEHLİKELİSİ İYİ PARTİ

"Burada çok büyük bir gaflet var. Esas tehlikeli olan Biden tayfası dediğimiz o birlikten en tehlikelisi Meral Akşener'in temsil ettiği İYİ Parti'dir. Çünkü onların gladyo ile doğrudan bağları vardır. 90'lardan beri gelen bir bağdır bu. Bunu da bir tek Vatan Parti'si Türk milletine çatır çatır açıklar."
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!