Yandex Metrica

DMM'den 'Suriyeliler mesire alanında kavga çıkardı' iddiasına yalanlama

DMM'den 'Suriyeliler mesire alanında kavga çıkardı' iddiasına yalanlama

DMM, bazı sosyal medya hesaplarından yayılan "Suriyeli sığınmacılar bir mesire alanındaki görevlilere saldırdı" iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

Gündem

19.06.2024, 01:35

Son zamanlarda azalsa da sığınmacı meselesi ara ara yapılan yalan haberlerle gündem olmaya devam ediyor. Başını Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın çektiği grup, mülteciler üzerinden oy devşirme gayretiyle ipe sapa gelmez iddiaları gerek parti demagohları gerekse de sosyal medya trolleri vasıtasıyla yayıp ülkede ayrılık çıkarmaya çalışıyor. 

Aracı görenler hayretle baktı! Freni patlayan otomobil bin parçaya bölündü! Aracı görenler hayretle baktı! Freni patlayan otomobil bin parçaya bölündü! Haberi Görüntüle

"KAVGA EDENLER SURİYELİ DEĞİL TÜRK VATANDAŞI"

Böyle bir çaba bugün Konya'da kendini gösterdi. Bazı sosyal medya hesaplarından eş zamanlı olarak "Suriyeli sığınmacılar Konya'nın Halkapınar ilçesindeki İvriz Mesire Alanında görevlilere saldırdı" şeklindeki iddia servis edildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), bu iddianın doğru olmadığını bildirdi. DMM'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Konya'nın Halkapınar ilçesindeki İvriz Mesire Alanı'nda, özel güvenlik görevlileri ile bazı şahıslar arasında mangal yakma nedeniyle yaşanan tartışma kavgaya dönüşmüştür. Olayla ilgili yapılan adli tahkikatta güvenlik görevlileri ile kavga edenlerin iddia edildiği gibi yabancı uyruklu değil, Türk vatandaşı olduğu belirlenmiştir. Kamuoyunu provoke etmeye yönelik manipülasyonlara itibar etmeyiniz." denildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading