banner2

Diyarbakır'da HDP'ye yükselen ses Van'da çığlık oldu! "Artık yeter, yakamızdan düşün"

Diyarbakır'da dağa kaçırılan çocukları için nöbet tutan ailelere destek Van'dan geldi. PKK'nın siyasi kanadı HDP'ye yönelik tepkiler çığ gibi büyüyor. Van HDP binası önünde toplanan anneler "Evlat nöbetindeyiz", "Artık yeter, yakamızdan düşün" pankartlarını açtı.

Gündem 01.06.2023, 16:14 01.06.2023, 17:11
Abone ol
Diyarbakır'da HDP'ye yükselen ses Van'da çığlık oldu! "Artık yeter, yakamızdan düşün"

Van'da çocuklarının dağa kaçılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileler, partinin il başkanlığı önünde yaptıkları eylemlerine bu hafta da devam etti. Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya gelen aileler "Anneler HDP'yi lanetliyor", "Evlat nöbetindeyiz", "Artık yeter, yakamızdan düşün", "Şehidime dokunma, onlar bize emanet", "Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak", ve "Van anneleri evlat nöbetinde" yazılı dövizler taşıdı.

"DEVLET HER ZAMAN YANIMIZDA"

Eyleme katılan Nazlı Sancar, evlatlarına kavuşma hayaliyle yaşadıklarını söyledi. Devletin her zaman desteğini yanlarında hissettiklerini dile getiren Sancar, yıllardır kızından haber alamadığını belirtti. 

"ÇOCUKLARIMIZIN KATİLLERİNİ BIRAKMAYIN"

Çocuklarını HDP'den ve PKK'dan istediklerini, eylemi sürdürmekte kararlı olduklarını ifade eden Sancar, "Ben yüreği yanan bir anne olarak Sayın Cumhurbaşkanıma sesleniyorum. Çocuklarımızın katillerini bırakmayın. Selahattin Demirtaş cezaevine girdiğinden beri tek bir yaprak dağa gitmedi. Sen cezaevinde her gün çocuklarının sesini duyuyorsun. Sen çocuklarını özlüyorsun da biz özlemiyor muyuz?" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!