banner2

Diyarbakır'da "29 Ekim" coşkusu

Diyarbakır'da, Cumhuriyetin 98'inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri nedeniyle 160 metre uzunluğunda Türk bayrağıyla fener alayı düzenlendi.

Gündem 29.10.2021, 00:30
Abone ol
Diyarbakır'da "29 Ekim" coşkusu

Diyarbakır'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kent geneline yayılan etkinliklerle kutlanıyor.

Kayapınar ilçesinde Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, ilçe kaymakamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşların katıldığı fener alayında 160 metre uzunluğundaki Türk bayrağıyla Park 75’ten Kent Meydanı’na kadar ellerde meşalelerle yürüyüş gerçekleştirildi.

Kent Meydanı’na kurulan sahnede Büyükşehir Belediyesi sanatçıları, sevilen şarkıları söyleyerek meydanı dolduran kalabalığı coşturdu. Vali Münir Karaloğlu ve beraberindekiler, konserden sonra vatandaşlarla beraber halay çekti.

“YAŞASIN MİLLET, YAŞASIN CUMHURİYET SLOGANI ÇOK GÜZELDİ”

Vali Karaloğlu, konuşmasında, etkinliğe katılan vatandaşlara teşekkür ederek, “Yaşasın millet, yaşasın Cumhuriyet sloganı çok güzeldi. Cumhuriyet'i 98 yıldır gözümüz gibi koruyoruz. İnşallah ilelebet de koruyacağız” ifadelerini kullandı.

Ergani ilçesinde de Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Karaaslan, vatandaşlarla beraber ellerinde Türk bayraklarıyla Yenişehir Caddesi’nde yürüdü. Evlerindeki vatandaşlar da balkonlardan alkışlayarak, yürüyüşe destek verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!