banner2

Diyarbakır annelerinin eylemine bir aile daha katıldı! 'HDP'den kardeşimi istiyorum'

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önünde sürdürdüğü oturma eylemine bir aile daha katıldı.

Gündem 29.09.2022, 17:56 29.09.2022, 18:40
Abone ol

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi, 1123. gününde devam ediyor. 

Erzincan'dan 23 yıl önce kandırılarak dağa götürülen kardeşi Dursun için gelen Ali Topal'ın da eyleme dahil olması ile evlat tutan aile sayısı 313'e yükseldi. 

Topal, gazetecilere kardeşinin İstanbul'da okurken kandırılarak dağa götürüldüğünü, bir daha da kendisinden haber alamadıklarını belirtti. 

'HDP'DEN KARDEŞİMİ İSTİYORUM' 

"HDP'den kardeşimi istiyorum, getirsinler" diyen Topal, kardeşine duydukları özlemi dile getirdi.

Kardeşine seslenen Topal, güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulundu. Topal, "Annem çok hasta, dünya gözüyle onu görmek istiyor." ifadesini kullandı.

'OTURMA EYLEMİNE DEVAM EDECEĞİZ'

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerden İmmihan Nilifırka çocuğuna kavuşana kadar oturma eylemini sürdürmekte kararlı olduğunu belirtti. 

"Nöbete devam ediyoruz. Devletimizin gücüyle çocuklarımızı alacağız. Ellerini çocuklarımızın üzerinden çeksinler, çocuklarımızı bıraksınlar. Evlatlarımızı versinler." diyen Nilifırka, oğluna güvenlik güçlerine teslim olması çağrısı yaptı.

YILLARDIR OĞLUNDAN HABER ALAMIYOR

Anne Hatun Yücelyurt da yıllardır oğlundan haber alamadığını, evladına kavuşana kadar oturma eylemine devam edeceğini ifade etti. 

Yıllardır oğlunun hasretiyle yaşadığını dile getiren Yüceyurt, "HDP'den çocuklarımızı istiyoruz. Buradan kalkmayacağız. Dağda bir çocuk kalmayana kadar eylemimize devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!