banner2

Diyarbakır Anneleri: HDP'siz PKK olmaz! Kapatılmasını istiyoruz

Terör örgütü PKK'nın HDP eliyle kaçırılan çocuklarını 979 gündür bekleyen Diyarbakır Anneleri, 'HDP olmadan PKK da olmaz' diyerek HDP'nin kapatılmasını istedi.

Gündem 08.05.2022, 18:49 08.05.2022, 18:55
Abone ol
Diyarbakır Anneleri: HDP'siz PKK olmaz! Kapatılmasını istiyoruz

Çocuklarının kanla beslenen PKK tarafından HDP'nin eliyle kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek oturma eylemine başlayan Diyarbakır Anneleri'nin HDP İl Binası önündeki eylemi 979’ncu gününde de devam ediyor.

Diyarbakırlı Süleyman Aydın, 5 yıl önce terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Özkan (19) için HDP il binası önünde bekleyişini sürdürüyor.

SONUNA KADAR ÇOCUKLARIMIZ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Evlat mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerini vurgulayan Aydın, “Burada anne ve babalar feryat ediyorlar. Sonuna kadar çocuklarımız için mücadele vereceğiz. HDP-PKK bu eylemimizden büyük bir rahatsızlık duyuyor. Asla buradan kalkmayacağız, çocuklarımızı getirsinler. HDP olmadan PKK da olmaz. Biz, HDP’nin kapatılmasını istiyoruz. Evlatlarımızın geri dönmesini istiyoruz. Artık anne ve babalar ağlamasınlar. Bu anneler nereye kadar ağlayacaklar. PKK’nın üst düzey yöneticilerinin başı ezilmedikçe bizim bu çocuklarımız gelemeyecek” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!