banner2

Disney Plus'a tepki göstermeyen Tarkan pişman oldu: Haklıydınız!

Ünlü sanatçı Tarkan, Atatürk'e karşı yapılan saygısızlığın ardından sessizliğini sonlandırdı. Daha önce Disney Plus'ın "Atatürk" dizisini yayınlamama kararına ses çıkarmayan Tarkan, bu konuda da açıklama yaptı.

Gündem 20.09.2023, 18:27 20.09.2023, 19:14
Abone ol
Disney Plus'a tepki göstermeyen Tarkan pişman oldu: Haklıydınız!

İstanbul'da bir lise öğrencisinin Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafına karşı yaptığı tepki çeken hareketleri, sosyal medyanın gündemine oturdu.

17 yaşındaki lise öğrencisinin tutuklandığı açıklanırken; olayla ilgili adli ve idari sürecin başlatıldığı açıklandı.

"ATATÜRK'Ü DAHA FAZLA SAVUNMAMIZ GEREKİYOR"

Daha önce Disney Plus adlı platformun 'Atatürk' dizisini yayınlamama kararına sessiz kalan Tarkan, bu olayın ardından bir açıklama yaptı. 

Ünlü isim, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Bugün utanarak tanık olduğumuz, Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan büyük saygısızlık, hadsizlik ve ayıp beni de derinden üzdü, rahatsız etti ve endişelendirdi. Uzun süredir Atatürk’e karşı yürütülen itibarsızlaştırma ve karalama çalışmalarının vahim sonuçlarıdır bunlar. İlke ve inkılaplarıyla bugün bile yolumuza ışık tutan, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’e yapılan böyle ayıplara ve haksızlıklara sessiz kalmamamız, tüm kalbimiz ve gücümüzle onu daha da fazla korumamız, savunmamız gerektiğini bir daha anlıyorum" ifadelerini kullandı.

"SESSİZ KALMAMAM GEREKİRDİ"

Tarkan, Disney Plus ile ilgili ise; "Ve evet, haklıydınız. Disney yetkililerinin, Disney Plus'ta yayınlamama kararı aldığı Atatürk filmiyle ilgili herkesin tepki gösterdiği günlerde de sessiz kalmamam, bu kararı yanlış ve hatalı bulduğumu belirtmem gerekirdi. Bu kararın arkasındaki nedenler her ne idiyse kabul edilemezdi. Çünkü bugün bir daha görüyoruz ki bu zamanlar, Atatürk’ün varlığına, ışığına, bu millet ve vatan için yaptıklarını hatırlamaya en çok ihtiyacımızın olduğu zamanlardır" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!