Yandex Metrica

Sitede Ara

Dışişleri Sözcüsü Keçeli iddiaları yalanladı: 'Fener Rum Patrikhanesi zirveye devlet statüsünde katılmadı'

Dışişleri Sözcüsü Keçeli iddiaları yalanladı: 'Fener Rum Patrikhanesi zirveye devlet statüsünde katılmadı'

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, Fener Rum Patrikhanesi ile ilgili iddiaları net bir dille yalanladı. Keçeli, iddialara "Ukrayna Barış Zirvesi’ne devlet statüsünde katıldığı ve Sayın Bakanımızın, zirve marjında Fener Rum Patriği Bartholomeos ile resmi bir ikili görüşme yaptığı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır" yanıtını verdi. 

Gündem

20.06.2024, 00:56

Ukrayna Barış Zirvesi'ne katılan Fener Rum Patrikhanesi'nin zirvede devlet olarak temsil edildiği iddiaları Dışişleri Bakanlığı tarafından net bir dille yalanlandı. 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, konuya ilişkin yaptığı açıklamada iddiaların gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Keçeli, Ukrayna Barış Zirvesi'ne ilişkin bazı iddialarla ilgili, "Fener Rum Patrikhanesi’nin, İsviçre’de düzenlenen Ukrayna Barış Zirvesi’ne devlet statüsünde katıldığı ve Sayın Bakanımızın, zirve marjında Fener Rum Patriği Bartholomeos ile resmi bir ikili görüşme yaptığı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır." ifadesini kullandı.

MSB'den Yunan Bakan Dendias'ın iftira dolu sözlerine tepki MSB'den Yunan Bakan Dendias'ın iftira dolu sözlerine tepki Haberi Görüntüle

UKRAYNA'DAN İZAHAT İSTENDİ

Keçeli, Ukrayna Barış Zirvesi’yle ilgili bazı haberler hakkındaki soruya yazılı cevap verdi.

"Fener Rum Patrikhanesi’nin, 15-16 Haziran tarihlerinde İsviçre’de düzenlenen Ukrayna Barış Zirvesi’ne devlet statüsünde katıldığı ve Sayın Bakanımızın, zirve marjında Fener Rum Patriği Bartholomeos ile resmi bir ikili görüşme yaptığı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır." açıklamasında bulunan Keçeli, zirvenin sonunda kabul edilen ve kamuoyuyla paylaşılan Ortak Bildiri’ye bilahare Fener Rum Patrikhanesi’nin isminin de imzacı olarak eklendiğine dair iddialarla ilgili olarak zirvenin organizatörleri İsviçre ve Ukrayna’dan izahat istendiğini bildirdi.

Keçeli, "Öte yandan, Fener Rum Patrikhanesi’nin konumuna ilişkin devlet politikamızda herhangi bir değişiklik olmadığı da izahtan varestedir." ifadesine yer verdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading