banner2

Dışişleri'nden Avrupa Parlamentosu'nun raporuna tepki: Bizim açımızdan geçerliliği yok!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avrupa Parlamentosunun 15 Mart 2023 tarihli “AB-Ermenistan ilişkileri” başlıklı olağan raporunda 1915 olaylarıyla ilgili iddialara ilişkin açıklamada bulundu. Tanju Bilgiç, "Tarihi olgular ve uluslararası hukuk normlarıyla bağdaşmayan bu görüşlerin bizim açımızdan geçerliliği bulunmamaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

Gündem 18.03.2023, 00:24 18.03.2023, 01:06
Abone ol
Dışişleri'nden Avrupa Parlamentosu'nun raporuna tepki: Bizim açımızdan geçerliliği yok!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü,  Avrupa Parlamentosunun “AB-Ermenistan İlişkileri” başlıklı raporu hakkındaki bir soruya verdiği yazılı yanıtta, "Avrupa Parlamentosunun 15 Mart 2023 tarihli 'AB-Ermenistan ilişkileri' başlıklı olağan raporunda, ülkemiz ve 1915 olaylarıyla ilgili mesnetsiz iddialara yer vermekte ısrar ettiği görülmektedir. "açıklamasında bulundu. 

"BİZİM AÇIMIZDAN GEÇERLİLİĞİ BULUNMAMAKTADIR"

Tanju Bilgiç, "Tarihi olgular ve uluslararası hukuk normlarıyla bağdaşmayan bu görüşlerin bizim açımızdan geçerliliği bulunmamaktadır. Avrupa Parlamentosunu bu tür tek taraflı ve mesnetsiz iddiaları tekrarlamak yerine, siyasi ahlak ve uluslararası hukuka uygun davranmaya davet ediyoruz." ifadesine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!