banner2

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan ilk paylaşım: Vizyonumuzu daha da geliştireceğiz

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, göreve gelmesinin ardından sosyal medya hesabından ilk paylaşımını yaptı. Hakan Fidan, "Köklü geleceğe sahip Hariciye Teşkilatımızla milli dış politika vizyonumuzu daha da geliştireceğiz" dedi.

Gündem 06.06.2023, 15:22 06.06.2023, 15:59
Abone ol
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan ilk paylaşım: Vizyonumuzu daha da geliştireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu Meclis'te mazbatasını aldıktan ve yemin ettikten sonra yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ni açıkladı.

Erdoğan, "Türkiye bugün, dünden daha güçlüdür. Demokrasimiz her zamankinden daha kuvvetlidir. Yarınlarımız 28 Mayıs öncesine göre daha aydınlıktır. "Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

DIŞİŞLERİ HAKAN FİDAN'A EMANET

Yeni kabinede en çok dikkat çeken isim 13 yıl boyunca MİT Başkanlığı görevini yürüten Hakan Fidan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan'ı Dışişleri Bakanı olarak atadı. Hakan Fidan, dün düzenlenen devir teslim töreninde Mevlüt Çavuşoğlu'ndan görevi devraldı.

''VİZYONUMUZU DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ''

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, göreve gelmesinin ardından sosyal medya hesabından ilk paylaşımını yaptı. Hakan Fidan, yaptığı paylaşımda şunları kaydetti;

''Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı görevini kardeşim @ikalin1’a devrettim. Dışişleri Bakanlığı görevini tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’a şükranlarımı sunuyorum. Köklü geleneğe sahip Hariciye Teşkilatımızla milli dış politika vizyonumuzu daha da geliştireceğiz.''

HAKAN FİDAN DÜN NE DEMİŞTİ?

Dün görevi Mevlüt Çavuşoğlu'ndan devralan Hakan Fidan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı; "Bu görevim esnasında milletimizin büyük bir takdirini kazanarak yeniden seçilen sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuna ve temsil ettiği değerlere uygun şekilde, devletimizin ve milletimizin bütünlüğü, güvenliği ve refahı için elimden gelen her türlü gayreti göstereceğim. Devletimizin her türlü etki alanından bağımsızlığı ve milletimizin iradesinin egemenliği esasına dayanan milli dış politika vizyonunu ilerletmeye devam edeceğim"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!