Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Berlin'de! İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği ele alınacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısı'na katılmak üzere Almanya'nın başkenti Berlin'e geldi.

Gündem 14.05.2022, 15:37
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Berlin'de! İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği ele alınacak

NATO üyesi ülkelerin dışişleri bakanları, bugün Almanya'nın başkenti Berlin'de bir araya geliyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da NATO Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısı'na katılmak üzere Berlin'e geldi.

FİNLANDİYA VE İSVEÇ'İN NATO ÜYELİĞİ ELE ALINACAK

Almanya Federal Dışişleri Bakanlığında gerçekleştirilecek toplantıya NATO Genel Sekreter Yardımcısı Mircea Geoana başkanlık edecek. Toplantıda Ukrayna dahil olmak üzere Avrupa-Atlantik bölgesinde yaşanan güncel gelişmelerin yanı sıra NATO’nun müteakip Stratejik Konsepti, Madrid Zirvesi hazırlıkları gibi NATO’nun gündemindeki öncelikli konular ve Finlandiya ile İsveç'in NATO'ya üyeliği ele alınacak. 

BAKANLAR ÇALIŞMA YEMEĞİNDE BİRARAYA GELECEK

Bugün yerel saatle 18.00 sıralarında Almanya Dışişleri Bakanlığına gelmesi beklenen bakanlar, saat 20.00'de İsveç ve Finlandiya Dışişleri Bakanlarının da katılımıyla gayriresmi çalışma yemeğinde buluşacak.

YARIN TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Yarın saatler 09.00'u gösterdiğinde NATO Genel Sekreter Yardımcısı ve Almanya Dışişleri Bakanı'nın açılış konuşmalarıyla NATO Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısı gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!