banner2

Dikkat çeken Türkiye analizi! İşte yeni dönemin şifreleri....

Londra merkezli Middle East Eye (MEE) haber sitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim zaferi sonrası yeni dönemin şifrelerini yazdı. Haberde Erdoğan'ı "Kampanya dehası" olarak tanımlayan MME dünya liderlerinin Erdoğan'a olan saygısını bu seçimde bir kez daha gördüklerini ifade etti.

Gündem 31.05.2023, 18:46
Abone ol
Dikkat çeken Türkiye analizi! İşte yeni dönemin şifreleri....

Londra merkezli Middle East Eye (MEE) Haber sitesi bugün yayınladığı analizde "Erdoğan'ın zaferi ülkenin geleceği için ne anlama geliyor?" sorusunu sordu.

DÜNYA LİDERLERİ SIRAYA GİRDİ

Pazar günü gerçekleştirilen ikinci tur Seçim sonuçlarının Türk siyasetini yakından takip edenleri şaşırtmadığını belirten yazar, "Dünya liderleri, Erdoğan'ı otuz yılı aşkın bir süredir devam eden siyasi kariyerinin son halkası olan seçim zaferinden dolayı tebrik etmek için sıraya girdi. Pazar günkü oylamanın, onun yenilmezlik destanının son bölümü olarak Türkiye'nin siyasi tarihine geçtiğini söylemeye gerek yok ." ifadelerini kullandı.

"KAMPANYA DEHASI"

Kampanya dehası olarak tanımladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni hedefinin yerel seçimler olduğuna dikkat çekildi.

Erdoğan'ın uluslararası diplomasiye öncelik vereceğinin altını çizen yazar, Pazar günü gerçekleştirilen ikinci tur Seçim sonuçlarının Türk siyasetini yakından takip edenleri şaşırtmadığını belirten yazar, "Dünya liderleri, Erdoğan'ı otuz yılı aşkın bir süredir devam eden siyasi kariyerinin son halkası olan seçim zaferinden dolayı tebrik etmek için sıraya girdi. Pazar günkü oylamanın, onun yenilmezlik destanının son bölümü olarak Türkiye'nin siyasi tarihine geçtiğini söylemeye gerek yok ." ifadelerini kullandı.

"SAYGI DUYULMASI GEREK"

Haberin devamında ise MME Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Erdoğan'a gönderdiği kutlama mesajını hatırlatarak "Türkiye Avrupa'nın güvenliğine önemli katkılarda bulunabilir. Bunun için Türkiye'nin dış politikasına saygı duyulması ve çıkarların örtüşmesi için karşılıklı çaba gösterilmesi gerekiyor." diye yazdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!